Druhý den testu WSBK v Aragonii ovlivnila nepřízeň počasí

Ve čtvrtek nebylo počasí v Aragonii příznivě nakloněno testování motorek. Až posledních pár hodin bylo vidět na trati MotorLand Aragónu větší provoz. Jonathan Rea druhý den vůbec netestoval, čehož využil Scott Redding, jenž byl opět tím nejpilnějším jezdcem na dráze a zároveň také nejrychlejším. Nyní mají týmy přibližně dva týdny přestávku a poté bude následovat další testování v jihošpanělském Jerezu.

S šedesáti najetými koly byl Scott Redding (Aruba.it Racing – Ducati) jezdcem s nejvyšším počtem najetých kilometrů. Rovněž s časem na kolo 1'49,929 sekundy byl jediný, jemuž se povedlo překonat hranici jedné minuty a padesáti sekund. Nutno podotknout, že Redding testoval i přes žaludeční potíže. Ani tentokrát Chaz Davies (Aruba.it Racing – Ducati) svého nového týmového parťáka nepřekonal a je s časem 1'50,185 sekundy druhý.

Úřadující šampion Jonathan Rea (Kawasaki Racing Team) ve čtvrtek netestoval, ale jeho nový týmový kolega Alex Lowes (Kawasaki Racing Team) ano. Britský závodník zvládl zajet padesát kol s třetím časem dne 1'50,653 sekundy.

Posledním jezdcem s časem pod minutu jednapadesát sekundy je čtvrtý Toprak Razgatlioglu (Pata Yamaha Official WorldSBK Team), jemuž to s Yamahou jde o čemž také svědčí jeho maximum na kolo 1'50,657 sekundy. Holanďan Michael van der Mark (Pata Yamaha Official WorldSBK Team) byl s kolem za 1'51,088 sekundy pátý a zaznamenal během dne menší pád.

O něco těžší pád měl ve čtvrtek Leon Camier (BARNI Racing Team), který byl dopoledne první na dráze, ale skončil v nemocnici na vyšetření. Naštěstí se vrátil zpátky do boxů, nicméně z toho byly jen čtyři kola.