Donington Park - 1. závod superbiků

Vítězem prvního závodu superbiků na anglickém okruhu Donington Park se stal ex-pilot MotoGP Marco Melandri na Yamaze, ovšem hrdinou závodu byl náš Jakub Smrž, který v závodě vedl od 7. do 21. kola a nakonec skončil v cíli na skvělém 2. místě. Třetím na stupních vítězů byl nakonec vedoucí jezdec šampionátu Carlos Checa s Ducati.

Průběh závodu:

1. kolo:
Do závodu nejlépe odstartoval Haslam před Camierem, Hagou a Smržem - 8. Biaggi, 11, Checa a po jezdecké chybě až 19. Fabrizio
2. kolo: Skoro nic nového, jen Biaggi se propadl na 9. místo, předjel ho Melandri
3. kolo: Dopředu postupuje Guintoli a jen už 10.
4. kolo: Ze 12. pozice padá Laverty.
5. kolo: Pořadí je Haslam, Smrž, Camier, Haga, Sykes, Rea, Melandri, Biaggi, Corser a Checa - 11. Guintoli
6. kolo: Smrž drží skvělé 2. místo, havaroval Berger, kterému vypadlo z motorky zadní kolo!!!
7. kolo: Do čela jde Smrž a vede nyní o 0,553 před Haslamem a o 0.846 před Camierem.
8. kolo: Smrž zvyšuje náskok na 0.791 sekundy, za ním je pořadí Haslam, Camier, Sykes, Haga, Biaggi, Melandri, Rea, Checa a Corser.
9. kolo: Náskok Smrže je 0.873, do boxů zajel Fabrizio.
10. kolo: Kuba vede o 0.867.
11. kolo: Jakub zvýšil svůj náskok na 1.100 sekundy, za ním bojuje čtveřice Haslam, Camier, Sykes a Melandri
12. kolo: Náskok Jakuba Smrže je 1.554 sekundy
13. kolo: Haslam už ztrácí na našeho jezdce přesně 2.000 sekundy
14. kolo: Kuba Smrž stále zvyšuje svůj náskok, teď činí dokonce 2.602 sekundy
15. kolo: Smrž vede před Haslamem o 2.529 sekundy a o 2.724 před Melandrim.
16. kolo: Haslam trochu snížil na 2.467
17. kolo: Kuba Smrž vede nyní před Melandrim o 2.519 sekundy
18. kolo: Ze 4. pozice padá Tom Sykes, Kuba vede o 1.636 před Meladnrim
19. kolo: Náskok Kuby je nyní 1.411 sekundy před Italem Melandrim
20. kolo: Kuba nyní o 1.096 sekundy před Melandrim
21. kolo: Melandri snížil náskok na Kubu na minimálních 0.359 sekundy
22. kolo: Melandri jde do čela a vede o 0.975 před Smržem a o 5.309 před Haslamem.
Cíl závodu: Vítězí Marco Melandri před Kubou Smržem!!! a Carlosem Checou. Čtvrtý dojel Leon Haslam, pátý Jonathan Rea, šestý Nori Haga a Top 10 dokompletovali Max Biaggi, Leon Camier, Troy Corser a Joan Lascorz. Na bodech ještě dojeli Sylvain Guintoli (11.), Ruben Xaus (12.), Ayrton Badovini (13.), Roberto Rolfo (14.) a konečně jako poslední v cíli Mark Aitchison (15.).