Do sezóny s mokrým zadkem

Na katarském okruhu Losail International Circuit odstartoval Tomáš Mikšovský svou další závodní sezónu. Mokrá kvalifikace mu prozatím přinesla 18. místo.

Do sezóny s mokrým zadkem
Asie - Qatar - Doha, to je momentální adresa Tomáše Mikšovského, který dnes odstartoval svou další sezónu v sedle závodního motocyklu. Již tento víkend totiž začíná Mistrovství světa Supersport, kterého se nymburský jezdec opět účastní.
Dnešní den přinesl na okruhu, který leží na pokraji pouště, první trénink i první kvalifikaci. Obě bezmála hodinové jízdy se konaly za neutuchajícího deště, který tak v místě, kde je nedostatek vody, všechny dost překvapil. Protože zítra by mělo být počasí opět ve svém standardu, tedy sluníčko a vedro, bylo již ráno jasné, že vše co se dnes odehraje, bude jen dalším testem motocyklů. Z odpolední kvalifikace si nakonec Tommy odnesl kromě totálně promočené kombinézy i 18. pozici, kterou se zítra pokusí ještě vylepšit.
Tomáš Mikšovský
"Ráno velmi pršelo a tak jsme vlastně pouze vyzkoušeli, jestli motorka po letu funguje. Objel jsem několik kol a vyzkoušel si mokrý povrch. Odpoledne startovala kvalifikace opět v dešti. Nastoupil jsem s vyměněnými pružinami vpředu i vzadu, udělali jsme to proto, aby byla motorka do mokra měkčí, protože v ranním tréninku nefungovaly přední vidlice v plném rozsahu. V kvalifikaci nebylo kam spěchat, protože trať byla v prvních minutách opravdu hodně mokrá. Později sice na chilku přestalo pršet, ale mokro bylo stále. V polovině tréninku jsme měnily rozetu na zadním kole, chtěl jsem, aby mě to rychleji vytahovalo z vracáku. V závěru kvalifikace jsem se pokusil zajet rychlý čas. O všem tedy rozhodne zítřejší den, kdy by mělo být již slunečno a hlavně sucho. Kdyby se ovšem opakovalo počasí z dnešního dne, v co zde nikdo nevěří, provedeme na motorce další změny v převodech a v nastavení pérování."

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist