David Salom nahradí zraněného Baze

Španělský jezdec české stáje Kawasaki Intermoto Ponyexpres David Salom pojede o nadcházejícím víkendu závod mistrovství světa třídy Superbike v americké Laguně Seca. Svůj motocykl Kawasaki z třídy Supersport vymění za tovární stroj Lorise Baze, jehož zranění mu neumožní absolvoval dvanáctý podnik sezony.

David Salom nahradí zraněného Baze
Francouzský jezdec týmu Kawasaki Racing havaroval začátkem září během zahřívacího tréninku na německém okruhu Nürburgring a pádem si zlomil obratle. Loris Baz chtěl závodit už v Turecku, ale vyšetření u lékaře tuto možnost předem zamítlo. Po návratu do Francie Baz podstoupil další vyšetření a nakonec padlo rozhodnutí neriskovat a veškerý čas věnovat přípravě na domácí podnik v Magny-Cours.

Za Lorise Baze tak na západním pobřeží Spojených států pojede osmadvacetiletý David Salom, jemuž třída Superbike není cizí, protože tam loni závodil s týmem Kawasaki Team Pedercini. Dnes je Salom jezdcem českého týmu v kategorii Supersport, kde sedlá Kawasaki Ninja ZX-6R. Tento víkend ale bude mít příležitost si vyzkoušet tovární stroj Ninja ZX-10R týmu Kawasaki Racing.
„Jsem velmi rád, že došlo k rozhodnutí, které mi umožní jet Superbike v Laguně Seca,“ uvedl před cestou do USA David Salom. „Je to pro mě nová příležitost a zcela určitě nebude snadná. Dráha je pro mě nová a také motocykl není stejný s jakým jsem jezdil loni, takže se mám co učit.“

Manažer stáje Kawasaki Racing Guim Roda k tomu uvedl: „Loris by měl být pro Magny-Cours v pořádku, protože má několik týdnů na léčbu obratlů. Nečekali jsme, že v Turecku nepojede, takže jsme ani neměli příležitost ho někým nahradit.“

„Požádali jsme Davida Saloma, aby jel v Americe tovární stroj Ninja ZX-10R společně s Tomem Sykesem a on tuto nabídku a zároveň výzvu přijal. Známe se velmi dobře, protože jsme byli druzí v Mistrovství světa třídy Supersport 2011. Jsme si proto dobře vědomi jeho jezdeckých kvalit,“ řekl Roda a závěrem dodal: „Poskytneme mu veškerou podporu. V jiných týmech je také pár náhradních jezdců, takže našim cílem pro Davida bude, pokusit se je porazit."

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist