Crutchlow vidí pouze výhody pro SBK

Mnoho fanoušků má strach, že superbikový šampionát pod novým promoterem Dornu bude trpět. Hvězda MotoGP Cal Crutchlow je ale přesvědčen o opaku.

Crutchlow vidí pouze výhody pro SBK
Řadu let trvala malá válka mezi promotery obou největších motocyklových závodních seriálů, tedy mezi Dornou (MotoGP) a Infrontem (SBK). Od doby, kdy Dorna převzala na podzim od Infront Motor Sports promotérství superbikového šampionátu, tak má španělská agentura ve svých rukou veškerou moc. A v superbikovém paddocku panuje všeobecný názor, že Dorna udělá vše proto, aby současnému seriálu SBK v zájmu MotoGP uškodila.
"Vidím hodně pozitivně skutečnost, že Dorna bude promotérem i superbikového šampionátu", říká  Cal Crutchlow, mistr světa supersportů 2009, o rok později závodící za superbikový tovární tým Yamahy a od roku 2011 pravidelně startující v MotoGP. "Dorna ví velmi dobře, jak by správně mělo vypadat mistrovství světa. Stačí se podívat na superbikový paddock, není to to stejné jako paddock MotoGP. A to nemluvím o týmech a pilotech. Každý z jezdců, který přijde do paddocku MotoGP, neuvěří vlastním očím, jak je zde vše profesionální. Jsem skálopevně přesvědčen o tom, že pro šampionát, výši zábavu a továrny je hodně pozitivní, že Dorna převzala královské žezlo".
"Když teď bude Dorna řídit obě mistrovství, tak bude také pro jezdce jednodušší, aby přestoupili ze superbiků do MotoGP", myslí si Crutchlow. A to, že superbiky budou od roku 2014 ještě více podobny seriovým motocyklům, je pro 27-letého jezdce vůbec žádná nevýhoda: "Jezdcům se to jistě nebude líbit, neboť chtějí vždy mít k dispozici ten nejlepší materiál. Ale, pokud budou mít všichni ten stejný materiál, tak bude rozdělen na konci na více pilotů".

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.50
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist