Cal Crutchlow: Neměl jsem jinou volbu

Britský šampion světových supersportů pojede v roce 2010 mistrovství světa superbiků hlavně z důvodu, že to po něm vyžadovala smlouva.

Cal Crutchlow: Neměl jsem jinou volbu
Na papíře vypadá přestup Cala Crutchlowa do superbikového továrního týmu Yamaha jako splnění dávného snu. Ve skutečnosti to je ale úplně jinak. Mistr světa supersportů měl totiž z nové kubatury Moto2 tolik nabídek, že si mohl vybírat. 


Ačkoliv byl Crutchlow hned při prvním testování o celou vteřinu rychlejší než jeho zkušený týmový kolega James Toseland - dvojnásobný mistr světa této kubatury z let 2004 a 2007 - tak tento 24-letý Brit vůbec nezaskrývá, že jsou superbiky pro něho pouze náhradním řešením: "Líbí se mi superbikové závody, ale vždy jsem říkal a říkám, že se mi líbí motocykly o obsahu 600 ccm". 


Tento Angličan totiž dobře ví, že ke svému finálnímu cíli, tedy do MotoGP se dostane rychleji jako pilot Moto2 než jako superbiker. Od poloviny sezony byl o něho obrovský zájem a on sám dobře ví, že pokud neskončí příští rok do Top 3, tak o něho paddock GP zas tak velký zájem mít nebude. 

"Co se týká šasí, brzdění a rychlosti v zatáčkách, tak je supersportový motocykl bližší motocyklu MotoGP než superbiková motorka. A to je také hlavní důvod, proč jsem chtěl jet Moto2.", říká Cal Crutchlow. 

Jenže Yamaha trvala na dodržení smlouvy s tímto britským jezdcem a nechtěla ho ztratit: "V mé letošní smlouvě byla totiž pasáž, že pokud budu v určité části sezóny s určitým bodovým náskokem na čele supersportového šampionátu, tak dostanu na příští rok místo v superbicích v továrním týmu. A přesně to se také stalo, neboť Yamaha trvala na smlouvě", vysvětluje Cal Crutchlow. 

A dodal: "Mezitím jsem si ale myslel, že Yamaha o mě nemá zájem a tak jsem jednal s týmy Moto2.." 

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 3x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist