Brazilec Granado podepsal s týmem MIE Racing Honda

Novou tváří na startovním roštu superbikového šampionátu MOTUL FIM Superbike World Championship 2023 bude Eric Granado, který podepsal s týmem MIE Racing Honda. Brazilec má zkušenosti ze superbikového mistrovství Brazílie, světového a evropského šampionátu Moto2 a také z MotoE, kde bude závodit i v příštím roce. Tým se sídlem v České republice se tímto loučí s Argentincem Leandrem Mercadem.

Šestadvacetiletý Eric Granado jen nedávno uzavřel svoji nejlepší sezonu v pohárové soutěži MotoE v níž skončil na druhém místě a ve hře o celkové vítězství byl až do posledního závodu. K jeho největším úspěchům patří čtyři tituly v brazilském šampionátu SBK, také závodění v mistrovství světa Moto2 (2012), Moto3 (2013, 2014) a v seriálu FIM CEV Repsol, kde v roce 2017 získal titul mistra Evropy Moto2.

Brazilec Eric Granado komentoval přestup do královské kubatury MS superbiků slovy: „Jsem moc rád, že v roce 2023 pojedu svoji první sezonu WorldSBK. Především bych chtěl poděkovat Midori (Midori Moriwaki), Hondě a všem sponzorům za to, že mi dali tuto příležitost. Dostat se do World Superbike bylo mým cílem již dlouho. V posledních dvou sezonách jsem vyhrál čtyři brazilské šampionáty Superbike a závodil jsem ve španělském šampionátu SBK.”

„Je to kategorie, kterou znám, třebaže mistrovství světa samozřejmě funguje na mnohem vyšší úrovni. V roce 2020 jsem startoval s týmem MIE Racing Honda na portugalském podniku a moc se mi to líbilo. Bylo příjemné vidět, jak všichni pracují a díky Midori jsem se v týmu cítil opravdu vítaný. Mluvili jsme o tom, že se pokusíme spolupracovat, a teď se nám to podaří. Myslím, že je to skvělá příležitost pro mě a moji závodní kariéru. Pevně věřím, že budeme mít konkurenceschopný motocykl a můžeme společně s Hondou pracovat na vylepšení stroje.”

„Bude to skutečná výzva soupeřit s rychlými jezdci světové úrovně, ale budu se snažit od nich získat potřebné zkušenosti, udělat maximum pro to, abych každý víkend dosahoval solidních výsledků a na konec sezony si mohl říct, že jsem odvedl dobrou práci. Doufám, že mě podpoří také fanoušci z Brazílie. Je to už hodně let, co brazilský jezdec závodil v mistrovství světa, a já doufám, že budu svou zemi reprezentovat co nejlépe. Všem chci poděkovat za podporu a už se nemůžu dočkat, až nasednu na svou Hondu a začnu pracovat,”
dodal Brazilec Granado.

Informace o redaktorovi

Petr Czyž - (Odebírat články autora)

Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (0x):TOPlist