Bimota v letošním seriálu WSBK končí

Bimota potvrdila, že ve zbývajících třech kolech sezony světového seriálu mistrovství světa produkčních motocyklů WSBK již nebude závodit v třídě Superbike, protože nedosáhli požadovaného počtu vyrobených motocyklů, jehož je třeba pro udělení homologace ze strany Mezinárodní motocyklové federace (FIM).

Bimota v letošním seriálu WSBK končí
Noví majitelé italské značky Bimota loni v listopadu předvedli na veletrhu EICMA motocykl Bimota BB3 s pohonnou jednotkou BMW. Do sezony 2014 mohl tým Alstare Bimota nastoupit s dvojicí svých motocyklů třídy EVO za podmínky, že do udělení homologace nemůžou v seriálu bodovat.

Požadovaná výrobní kvóta byla navíc snížena na 125 motocyklů a termín pro její splnění byl stanoven na červenec. Bimota ale požadovaný počet nesplnila o čemž informovali jak FIM, tak Dornu. Tým Alstare Bimota tak začátkem září v Jerezu už neuvidíme, ale jejich cílem je návrat v roce 2015.
„Jako noví majitelé, jsme tuto výzvu přijali jen deset měsíců po změně managementu a tuto významnou značku vrátili zpět do závodění. Jsme na to pyšní,“ uvedl prezident Bimoty Marco Chiancianesi na facebookovým účtu. Generální ředitel Bimoty Daniel Longoni dodal: „Velmi tvrdě jsme pracovali a v tom také budeme nadále pokračovat, abychom dosáhli požadované produkce a byli připravení na další sezonu.“

Nutno dodat, že na to jak nový motocykl byla Bimota BB3, dokázali v jejich sedlech oba jezdci, Ayrton Badovini a Christian Iddon, podávat v kategorii EVO velmi dobré výkony. Bohužel jak pro samotné jezdce, tak pro fanoušky je jejich účast v seriálu pozastavena dokud nesplní podmínky pro homologaci.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.50
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist