Andrew Pitt do BSB

Znamená to v podstatě definitivní konec superbikového týmu Reitwagen ve WSBK, což ale není vůbec překvapení.

Andrew Pitt do BSB
Ex-pilot rakouského týmu Reitwagen BMW Andrew Pitt už sehnal angažmá. Od příštího závodu BSB na okruhu Mallory Park by měl nastoupit za tým "Motorpoint Yamaha" manažéra Roba McElney. Toto místo se v tradičním týmu BSB uvolnilo po skončení kariéry Neila Hodgsona - těžký pád v závodě BSB začátkem sezóny v Brands Hatch. Jeho motocykl Yamaha YZF R1 pak jezdil další britský jezdec Ian Lowry, ovšem ten dle oficiálního vyjádření managementu týmu měl "určité problémy s přizpůsobením se této motorce" a tak ho nyní vystřídá Andrew Pitt.


Andrew Pitt je dvojnásobným mistrem světa supersportů 2001 a 2008 na motocyklech Kawasaki a Honda Ten Kate. Závodil i v MotoGP (Kawasaki, Moriwaki a Ilmor), byl rovněž testovacím jezdcem této kubatury pro Yamaha Michelin (2007) a jezdil i WSBK (Yamaha a BMW), když dokázal i jeden závod vyhrát - Misano 2006.

"Je to pro mě hodně těžká sezóna, ale doufám že s podepsáním smlouvy s týmem "Motorpoint Yamaha" jsem se už dostal za obrátku. BSB sleduji pravidelně a jsem připraven na tuto novou výzvu", řekl Pitt. 


Pittův ex-týmový kolega, rakouský jezdec superbiků Roland Resch, - jak známo - podepsal smlouvu s týmem Technogym Racing Team Austria. V rámci této smlouvy byl zapůjčen německé stáji v seriálu IDM, Wilbers-Witec-BMW-Racing, za kterou měl jet závod IDM na Nürburgringu. Toto hostování ale mělo jen jepičí život, neboť po kvalifikaci na Nürburgringu (26. místo, + 2.424 na PP Belgičana Daemena) došlo k předčasnému rozchodu Resche a "Wilbers-Witec-BMW-Racing týmu: "Struktura týmu, motocykl a celé zázemí neodpovídá přání, které má jezdec Roland Resch", konstatoval suše a hodně lapidárně týmový manažer Winfried Reicht stáje Technogym Racing Team Austria.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist