Uniserv Moto 82 nastupuje do závodu Bol D'Or s Peškem, Holánem a Vašulínem

Tým Uniserv Moto 82 je připraven na poslední závod sezony MS vytrvalostních závodů EWC 2023, čtyřiadvacetihodinovku Bol D'Or. Tým s kazašskou licencí je tvořen ryze českými jezdci. Stejně jako v Le Mans jde o sestavu Karel Pešek, Kamil Holán a Martin Vašulín.

Celý tým se již před dvěma týdny zúčastnil neoficiálních testů na okruhu Paul Ricard, aby posádka poznala zdejší trať a přizpůsobila tomu nastavení motorky. Jezdci si zvykali převážně na specifikum okruhu v horách u francouzské riviéry. Pro Martina a Kamila to byla úplná premiéra, Karel zde byl před čtyřmi roky poprvé. Počasí na testech bylo dost proměnlivé a jezdci si mohli zkusit jak jízdu na suchu, tak i na vodě.

Na závodní týden 86.ročníku Bol D'Or celý tým vyrazil už v neděli večer. V pondělí po příjezdu odstartovaly práce na stavbě zázemí týmu a kompletace motorek. V úterý byly na programu volné tréninky. Jezdci zkoušeli závodní i testovací motorku, aby byly obě nastavené stejně. Mechanici se díky náročnému programu nezastavili až do pozdních večerních hodin.

Výsledek náročné práce se kladně projevil v rámci technické kontroly, kde nám oba stroje prošly hned napoprvé přísnou přejímkou. Mechanici vše perfektně připravili a mohli tak zužitkovat zkušenosti z prvního závodu sezony v Le Mans.

Ve čtvrtek čeká celý tým první den oficiálního programu 24h Bol d'Or. Těsně před kvalifikacemi je po obědě vypsán dvouhodinový volný trénink, kde mohou všichni jezdci ještě zasáhnout do nastavení motorky a hlavně získávat zkušenosti z trati. Zdejší největší specifikum trati je legendární rovinka Mistral, která měří 1,8 km a závodní stroje zde dosahují maximálních rychlostí přes 300 km/h. První kvalifikační tréninky pro všechny skupiny jezdců jsou vypsané od 17.30 hodin. Čtvrteční program vrcholí nočním tréninkem, kde si jezdci mohou vyzkoušet provoz na trati pod umělým osvětlením. Po náročném dni nebude mít tým moc času na odpočinek, protože v pátek jsou druhé kvalifikace již od 9.00 hodin.

Informace o redaktorovi

Petr Czyž - (Odebírat články autora)

Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (0x):TOPlist