Tým ERC Endurance potvrdil Ondřeje Ježka do sestavy pro Sepang

Závodní tým vytrvalostního mistrovství světa silničních motocyklů ERC Endurance jen nedávno potvrdil tovární podporu italské Ducati a dnes je tu oficiální jezdecká sestava pro osmihodinovku v Sepangu. V Sedle Panigale V4 pojede zkušená trojice v čele s českých závodníkem Ondřejem Ježkem (na fotografii ještě v barvách Mercury Racing) a dvěma Francouzi Randy De Punietem a Louisem Rossim.

Německý tým ERC Endurance dostal značku Ducati do světové série FIM Endurance World Championship, kde budou s tovární podporou usilovat o to, aby italského výrobce posunuli co nejvýš mezi světovou elitu.

Jezdecká sestava je složena z jednoho Čecha a dvou Francouzů. Ondřej Ježek má zkušenosti ze závodění ve FIM Superstock1000, závodil také ve World Superbike a s týmem Mercury Racing už slavil úspěchy ve vytrvalostním šampionátu FIM EWC.

Francouz Randy De Puniet je bývalým jezdcem MotoGP, testoval stroje Suzuki a také slavil úspěchy ve vytrvalostním šampionátu s týmem jako SRC Kawasaki nebo Honda Endurance Racing. Jeho krajan Louis Rossi závodil v nižších kubaturách série Grand Prix a od roku 2016 je jezdce vytrvalostního šampionátu FIM EWC.

První jízdy v Sepangu mají jezdci stáje ERC Endurance ve středu 11.prosince, samotný závod startuje v sobotu 14.prosince.

Autoři článku obdrželi prémie 4 Kč od 1 uživatelů. Prémie jsou již uzavřené, děkujeme.
Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (0x):TOPlist