Pole position má v Oscherslebenu S.E.R.T.

V pátek měli jezdci a týmy osmihodinovky v Oscherslebenu na programu kvalifikační jízdy, které rozhodly o pořadí na startu sobotního klání seriálu MS vytrvalostních závodů. První pole position sezony získal tým Suzuki Endurance Racing Team (S.E.R.T.) ve složení Vincent Phillipe, Anthony Delhalle a Julien da Costa.

Suzuki Endurance Racing, vedoucí tým průběžného hodnocení vytrvalostního šampionátu motocyklů, si zajistil premiérovou pole position sezony časem 1´26,897 sekundy, když jako jediní dokázali dostat čas na kolo pod hranici minuty a sedmadvaceti sekund.

Na druhém místě skončil tým BMW Motorrad France Team Thevent s jezdci Sébastienem Gimbertem, Erwanem Nigonem a Damianem Cudlinem. Třetí pozici na startu si v páteční kvalifikaci vybojoval rakouský tým Monster Energy Yamaha YART s jezdci Brockem Parkesem, Joshem Watersem a Igorem Jermanem.

V kategorii Superstock byl nejrychlejší Junior Team LMS Suzuki, druhý skončil  Team Louit Moto 33 (Kawasaki) a třetí DG Sport Herock (Yamaha), čtvrtý AM Moto Racing Compétition (Suzuki) a první pětici uzavírá stáj Penz13.com Franks Autowelt Racing Team (BMW).
Vytrvalostní závod Oschersleben 8Hodin startuje v sobotu přesně ve 12:45 hodin. Oproti původnímu plánu proběhne start o patnáct minut rychleji v rámci optimalizace světelných podmínek na trati.

Kompletní výsledková listina - ZDE

Oschersleben 8Hodin – kvalifikace (TOP10): 1. Suzuki Endurance Racing Team (Suzuki GSX-R1000) - 1:26.897, 2. BMW Motorrad France (BMW) - 1: 27.060, 3. Monster Energy YART (Yamaha) - 1:27.168, 4. Yamaha France GMT 94 (Yamaha) - 1:27.758, 5. Bolliger Team Switzerland (Kawasaki) - 1:28.313, 6. Junior Team LSM (Suzuki GSX-R1000) - 1:28.513, 7. Team Louit Moto 33 (Kawasaki) - 1:28.540, 8. DGSPORT HEROK (Yamaha) - 1:28.697, 9. AM Moto Racing Competition (Suzuki GSX-R1000) - 1:28.737, 10. Penz13.com (BMW) - 1:29.003