Mikšovský do závodu z desátého místa

Tomáš Mikšovský a tým Maco Moto Racing vybojovali v kvalifikaci na osmihodinovku v Doha desáté místo.

Tomáš Mikšovský společně s týmem Maco Moto Racing absolvoval v katarském Doha kvalifikace na poslední závod letošního Mistrovství světa Endurance. Tomáš dosáhl času 2:06,776, kterým se nejen umístil jako sedmnáctý jezdec absolutního pořadí ze všech 82 jezdců, ale dokázal ve své skupině zajet pátý nejlepší kvalifikační čas. Výrazně tím pomohl svému týmu k desáté pozici v celkovém pořadí kvalifikace (Patrick Piot 2:07,269; Leroy Verboven 2:11,358). Start závodu na osm hodin je v sobotu ve 14:00 hodin místního času.
Tomáš Mikšovský
“Tým skvěle připravil motocykl, na kterém se mi tentokrát jelo opravdu velmi lehce. V první kvalifikaci jsem dokázal zajet pouze dvě rychlá kola, protože Patrick Piot, který jel přede mnou, s motorkou havaroval a při pádu jí poškodil. Ve druhé kvalifikaci se mi podařilo zajet čas 2:06,776, se kterým jsem ve své skupině skončil na pátém místě. Dnes se svým výkonem můžu být spokojený, hrozně se na závod těším. Přál bych si ovšem, aby zde nebylo zítra takové vedro, protože v něm to je hrozně náročné. Tým je také spokojený, myslím si, že jsme během kvalifikace odvedli letos nejlepší společnou práci. Zítra ve warm upu ještě chceme vyzkoušet nějaké pneumatiky pro závod a pak už jen těch posledních osm hodin této sezóny!“