Michal Filla má na Bol d´Or za sebou první kvalifikaci i noční trénink

První kvalifikaci na kultovní čtyřiadvacetihodinovce zvládl Michal Filla i jeho kolegové z týmu Rico Penzkofera s krkolomným názvem VAN ZON BOENIG MOTORSPORTSCHOOL na výbornou. V kategorii litrových stocků se ve čtvrtek umístili na třetím místě, v celkovém hodnocení je pak tým z číslem 13 čtrnáctý.

Michal Filla má na Bol d´Or za sebou první kvalifikaci i noční trénink
Do kvalifikace, na kterou má každý jezdec půlhodinu, jsem startoval jako první z týmu, což znamená velkou zodpovědnost - tedy nerozbít kolegům motorku,“ smál se do telefonu Michal Filla, který ale nebyl úplně spokojený s nastavením BMW S1000RR. „Osobně bych si jinak nastavil předek, aby motorka šla lépe do zatáčky, ale nastavení musí vyhovovat všem třem, tudíž si musím zvyknout. Jinak jde všechno perfektně. Náš nejlepší čas 1,42,9 zajel Belgičan Werner Daemen, je to velký profík a hodně rychlý kluk. Já jsem měl čas zhruba o sekundu pomalejší a Matti Seidel je zase o cca sekundu za mnou, takže to máme hodně vyrovnané a můžeme si klidně troufnout i na bednu, i když bych nerad předbíhal, všichni víme, jak je endurance ošidný.“

Po setmění následoval noční trénink – pro Michala první v životě.
Musím, říct, že to byla ohromná zábava, i když jsem měl k dispozici jen šest kol. Čas jsem měl překvapivě jen o tři sekundy horší. Počítám, že v sobotní noci bych mohl jezdit ještě rychleji.
Na rozdíl od České republiky vládne ve Francii pěkné počasí a závodníci si mohou zatím užívat klidu, než fanoušci rozpoutají známé bold´Orské peklo.
Zatím je klid, ale slyšel jsem tomhle závodě hodně a už se nemůžu dočkat na sobotu!
Michal Filla ovšem není jediným Čechem na letošním Bol d´Or. V druhém týmu Rico Penzkofera BOENIG PENZ13 COM startuje český roadracingový specialista Michal „Indy“ Dokoupil, jehož kvalifikační best byl velmi slušných 1,49,09.

V celkovém pořadí se první tři týmy ve svých zprůměrovaných časech poskládaly do jedné desetiny sekundy(!) v pořadí: Team SRC Kawasaki, BMW Motorrad France a Suzuki Endurance Racing Team.
Dnes (v pátek) čeká účastníky závodu druhá kvalifikace a následný relax a příprava na pořádnou závodní šichtu…

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist