FIM EWC – Závod v Estorilu vyhrál tým F.C.C. TSR Honda France

Druhým podnikem MS vytrvalostních závodů silničních motocyklů byl dvanáctihodinový závod v portugalském Estorilu. Do klání startoval z pole position tým YART–Yamaha Official EWC, kde závodí Karel Hanika, a jejichž cílem bylo vyhrát, protože jedině tak by si udrželi šance bojovat o světové prvenství. Bohužel to se jim nepovedlo, vyhrál tým F.C.C. TSR Honda France.

Po startu jel na špici závodního pole stroj továrního týmu BMW Motorrad World Endurance, druzí byli Yoshimura SERT Motul a třetí YART–Yamaha Official EWC Team. Na čtvrté pozici byl tým Webike SRC Kawasaki France Trickstar, pátí jeli F.C.C. TSR Honda France. Ve druhé hodině byli první Yoshimura SERT Motul.

Po pádu vedoucího stroje Yoshimura SERT Motul se po třetí hodině dostal do čela závodního pole tým YART–Yamaha Official EWC, jehož následovala Kawasaki Webike SRC Kawasaki France Trickstar, třetí jela Honda F.C.C. TSR Honda France, jenž byl po čtvrté hodině na druhé pozici a po páté už závod vedl.

V polovině závodu jel první tým YART–Yamaha Official EWC, druhým týmem byl  Webike SRC Kawasaki France Trickstar, třetí jeli F.C.C. TSR Honda France. Yoshimura SERT Motul pokračoval na pátém místě,  BMW Motorrad World Endurance byli osmí. Tovární Suzuki řešila další pád Sylvaina Guintoliho.

Druhá polovina závodu nezačala dobře pro vedoucí tým YART–Yamaha Official EWC, protože to havaroval Niccolo Canepa a trvalo hodně dlouho než se poškozená Yamaha dostala zpět do boxů. Na trať vyjeli až jako devatenáctí. Po osmi hodinách se rozdávaly body za pořadí a maximum získal vedoucí tým  Webike SRC Kawasaki France Trickstar. Ten si vedení neudržel a dvě hodiny před koncem šel do čela tým F.C.C. TSR Honda France.

Závod v Estorilu nakonec vyhrál tým F.C.C. TSR Honda France. Na druhé pozici je Webike SRC Kawasaki France Trickstar. Ten si vedení neudržel a dvě hodiny před koncem šel do čela tým F.C.C. TSR Honda France, třetí jsou  BMW Motorrad World Endurance.  Tým YART–Yamaha Official EWC závod dokončil desátý. Tým Michala Filly Wojcik Racing Team skončil jedenáctý.


Výsledek - 12-hours-of-estoril-final-results-after-12-hours-provisional-ranking.pdf


Průběžné honocení FIM EWC 2021.


Průběžné honocení FIM Endurance World Cup 2021.

Informace o redaktorovi

Petr Czyž - (Odebírat články autora)

Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (0x):TOPlist