FIM EWC - Šestihodinový vytrvalostní závod v Mostu vyhrál tým BMW, Yoshimura SERT Motul získal šampionát

Vítězem šestihodinového vytrvalostního závodu v Mostu se stal tým BMW Motorrad World Endurance Team. Jeho jezdec Markus Reiterberger bojoval až do posledních sekund na trati s Marvinem Fritzem z YART Yamahy, kterému se podařilo soupeře v posledních kolech skvělou stíhací jízdou dostihnout. Reiterberger nakonec projel cílem o 0,070 sekundy dříve. Třetí pozici obsadil tým Yoshimura SERT Motul, který se rovněž stává celkovým vítězem šampionátu EWC. Český tým tvořený Dominikem Jůdou, Filipem Salačem a Oliverem Königem - TME Racing, obsadil osmé místo, za ním se umístil s Energie Endurance 91 Karel Pešek. MACO Racing s Ondřejem Ježkem projel cílem sedmnáctý.

Do šestihodinového závodu v Mostu jel z prvního místa tým YART Yamaha. Jeho jezdec Marvin Fritz měl však hned v úvodu potíže, když se mu nedařilo nastartovat a nabral tak okamžitě ztrátu přibližně deseti sekund. Tu se mu v průběhu podařilo stáhnout, jenže při výměně závodníků, kdy měl do sedla motocyklu usednout Karel Hanika, opětovné problémy s motorem zapříčinily další ztrátu. Po hodině jel tým YART Yamaha na čtvrté pozici s přibližně třicetisekundovou ztrátou, na první pozici se pohyboval BMW Motorrad World Endurance Team, druhé místo patřilo F.C.C. TSR Honda Racing Teamu a třetí stáji Yoshimura SERT Motul. TME Racing s českými jezdci Oliverem Königem, Filipem Salačem a Dominikem Jůdou byl třináctý, o dvě pozice výše se pohyboval MACO Racing Team Ondřejem Ježkem.

Ve druhé hodině vytrvalostního závodu se dostal do problémů tým F.C.C. TSR Honda France, když měl po pádu Yuki Takahashiho potíže s motorem, kvůli kterým musel zajet do boxů a propadl se až na 21. místo. Obdobně na tom byl MACO Racing Team, jenž byl kvůli prasklému olejovému filtru dvaadvacátý. Dopředu se naopak posunul tým YART Yamahy, který jel na druhém místě, vedl BMW Motorrad World Endurance Team. Za český TME Racing vedl motocykl Filip Salač, který uzavíral první desítku.

Ve třetí hodině skončil v kačírku jezdec z Tati Team Beringer Racing. Stále vedla stáj BMW, druhá byla Yart Yamaha se ztrátou přibližně třiadvaceti sekund, třetí Yoshimura Sert Motul. Čtvrté místo patřilo WebBike SCR Kawasaki France Trickstar, nejlepší pětku uzavírali ERC Endurace Ducati.

Po uplynutí první poloviny skončil vytrvalostní závod pro tým Moto Ain, jenž se pohyboval kolem osmé příčky. Tým VRD IGOL Expériences se dostal do problémů, když z Marinovy motorky vytekl olej na trať, na kterou se tak muselo vydat safety car a závod zpomalit. Stalo se tak v situaci, kdy jela YART Yamaha Karlem Hanikou v sedle na prvním místě, na BMW měla  náskok pouhých tří desetin sekundy. MACO Racing na vytečený olej doplatil, když jeho jezdec upadl. Když pak vyjel z boxu Ondřej Ježek zpět na dráhu, začalo se z jeho motorky kouřit, načež bylo na trať opět povoláno safety car.

Dvě hodiny před cílem byla první YART Yamaha s náskokem pouhých šest desetin sekundy před BMW. Během zastávky v boxech však o své místo přišla a vrátila se na trať na druhé příčce s několikasekundovou ztrátou. Třetí pozici si i nadále drželi závodníci Yoshimura SERT Motul, TME Racing se posunulo na devátou příčku a MACO Racing Team se vrátil na trať na sedmnáctém místě.

V poslední hodině závodu předvedl Marvin Fritz YART Yamahy skvělou stíhací jízdu, kterou se mu podařilo zcela stáhnout náskok Markuse Reiterbergera BMW na minimum. Do posledního kola vjížděla dvojice s rozdílem desetiny sekundy, hned v úvodu kola však Fritze motocykl nakopl a on zase několik desetin ztratil. Nakonec se mu povedlo dostat se těsně za soupeře, Reiterberger si však vítězství podržel a cílem projel s náskokem pouhých 0,070 vteřiny. Třetí místo patří týmu Yoshimura SERT Motul, který se zároveň stal šampionem EWC, čtvrtí projeli jezdci WebBike SRC Kawasaki France Trickstar a nejlepší pětku uzavřeli Wójcik Racing Team. Českým jezdcům z TME Racing patří osmá pozice, Karlu Peškovi s Energie Endurance 91 devátá. Poslední dva zmíněné týmy obsadily ve třídě SST druhou, respektive třetí příčku.

 

Není zapnut JavaScript. Tento text má být nahrazen přehrávačem.

 

FIM EWC - 6H Most
Sobota, 9. 10. 2021 - Most (CZE)
Kompletní výsledky ZDE

 

Informace o redaktorovi

Andrea Štipčáková - (Odebírat články autora)
Michal Kohout - (Odebírat články autora)
Miloš Rejman - (Odebírat články autora)

Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (0x):TOPlist