FIM EWC – První trénink vyhrál tým Yamahy

Ve středu odstartovali prvními tréninky přípravu na druhý podnik sezony FIM EWC 2019/2020, osmihodinový závod v Sepangu. Hned ráno měli jezdci privátní test, poté následoval první volný trénink a pak noční trénink. V Malajsii slunce zapadá po sedmé hodině večerní a cíl závodu je v devět večer místního času, takže celkem důležitá část přípravy. Tréninkový den ovlivnila bouře s průtrží mračen, což není pro Malajsii nic výjimečného.

V privátním testu zajeli nejrychleji jezdci týmu F.C.C. TSR Honda France, jejichž maximum na kolo je na hodnotě 2'05,796 sekundy. Tento čas nastavil Francouz Mike Di Meglio. Jen deset tisícin ztratili na nejlepší čas jezdci domácí stáje Yamaha Sepang Racing (nejrychlejší Franco Morbidelli), třetí BMW Motorrad World Endurance byl o necelé tři desetiny pomalejší. S necelými šesti desetinami ztráty je na čtvrté pozici YART Yamaha a první pětici nejrychlejších uzavírá tým Honda Asia-Dream Racing with SHOWA, jenž je také poslední v jedné sekundě na TSR. Tým ERC Endurance nastoupil v Sepangu poprvé s Ducati a v privátním tréninku byli s časem 2'08,111 sekundy osmí nejrychlejší. Devátý čas 2'08,244 sekundy nastavil slovenský tým Omega Maco Racing. U ERC závodí Ondřej Ježek, u Maco Racing Karel Hanika, oba bývalí týmoví parťáci z Mercury Racing.

První volný trénink vyhráli časem 2'18,637 sekundy domácí tým Yamaha Sepang Racing, který má jezdeckou sestavu složenou z trojice Franco Morbidelli, Michael van der Mark a Hafizh Syahrin. Na rozdíl od dopoledního privátního testu se odpoledne jelo na postupně osychající trati, takže to je také důvod proč jsou časy výrazně pomalejší. S jen 0,133 sekundy ztráty je na druhé pozici tým Webike SRC Kawasaki France, třetí F.C.C. TSR Honda France byl tentokrát pomalejší o 0,550 sekundy. Rakouský YART Yamaha je pátý a ztrácí 1,640 sekundy. Tým ERC Endurance s Ondřejem Ježkem, Randy De Punietem a Louisem Rossim nastavil patnáctý čas 2'23,682 sekundy. Slovenský Maco Racing, kde závodí další Čech Karel Hanika, byl s maximem na 2'27,033 sekundy třiatřicátý.

V kategorii Superstock (SST) zajel velmi dobře japonský tým Tone RT Syncedge 4413 BMW, jehož čas 2'19,461 sekundy mu stačil na čtvrtou pozici a zároveň je v celkovém hodnocení poslední v jedné sekundě na prvního. Druhý čas v kategorii SST má na kontě Team 33 Coyote Louit Moto (Kawasaki), třetí jsou Moto Ain (Yamaha). Tým Energie Endurance 91, kde závodí Karel Pešek, je s časem 2'28,156 sekundy dvanáctý. Česká stáj Extéria KSPCS Racing Team by Empora neměla měřený čas.

V nočním tréninku si pro nejrychlejší čas na kolo 2'12,359 sekundy zajeli jezdci týmu Honda Asia-Dream Racing with SHOWA, což je sestava ve složení Zaqhwan Zaidi, Andi Farid Izdihar a Somkiat Chantra. Čtyři desetiny ztráty a status druhého nejrychlejšího týmu, který je zároveň poslední v jedné sekundě, patří týmu Webike SRC Kawasaki France. Yamahu dostal na třetí místo výsledkové listiny polský tým Wójcik Racing Team. Tým ERC Endurance zajel desátý čas 2'17,500 sekundy. Slovenský Maco Racing byl s maximem na 2'19,982 sekundy čtyřiadvacátý.

Autor článku obdržel prémii 4 Kč od 2 uživatelů. Prémie jsou již uzavřené, děkujeme.
Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (0x):TOPlist