FIM EWC – První kvalifikace na 24H Bol d'Or ovlivnil déšť

Ve čtvrtek odpoledne jeli jezdci vytrvalostního šampionátu první kvalifikace. Poté co své jízdy odjeli první dva jezdci týmů, začalo silně pršet, což ovlivnilo další průběh kvalifikačních jízd. Pozice na startu tak určí páteční druhé kvalifikace, které budou v tomto směru rozhodující. V nočním tréninku zajel nejrychleji tým F.C.C. TSR Honda France.

V první kvalifikaci jezdců s modrou páskou byl nejrychlejší Ilya Mikhalchik (BMW Motorrad World Endurance Team), jehož maximum bylo na hodnotě 1'53,669 sekundy. Jen 0,057 sekundy ztratil druhý v pořadí Loris Baz (YART Yamaha), třetí Jeremy Guarnoni (Webike SRC Kawasaki France) byl o dvě desetiny pomalejší. První pětku uzavřel Josh Hook (F.C.C. TSR Honda France) a Alan Techer (Tati Team Beaujolais Racing).

FIM EWC 2019/2020 - 83.ročníku 24hodin Bol d’Or
Čtvrtek, 19.září 2019 – Okruh Paul Ricard, Le Castellet (FRA)
1.kvalifikace - MODRÝ 83cme-bol-d-or-1st-qualifying-session-rider-blue-final-ranking.pdf

Druhou kvalifikaci jeli jezdci se žlutou páskou. Tady zajel nejrychleji Marvin Fritz (YART Yamaha), který zvládl kolo okruhu Paul Ricard časem 1'53,797 sekundy. Těsně za jezdcem Yamahy byl Freddy Foray (F.C.C. TSR Honda France), jemuž scházelo jen 0,046 sekundy. Na třetí místo zajel Etienne Masson (Suzuki Endurance Racing Team), čtvrtý byl Erwan Nigon (Webike SRC Kawasaki France) a pátý Julien Da Costa (Team ERC Endurance).

1.kvalifikace - ŽLUTÝ 83cme-bol-d-or-1st-qualifying-session-rider-yellow-final-ranking.pdf

Dřív než začalo pršet bylo pořadí nejrychlejších YART Yamaha, F.C.C. TSR Honda France, Webike SRC Kawasaki France, Suzuki Endurance Racing Team, Team ERC Endurance, BMW Motorrad World Endurance Team a Tati Team Beaujolais Racing. V případě SST byl nejrychlejší Team 33 Coyote Louit Moto.

V kvalifikaci jezdců s červenou páskou už pršelo a podle toho vypadaly i časy na kolo. Prvním jezdcem v pořadí byl s kolem za 2'15,924 sekundy David Checa (Webike SRC Kawasaki France). Posledním v jedné sekundě byl o 0,848 sekundy pomalejší Kevin Manfredi (Team 33 Coyote Louit Moto), což je jezdec kategorie Superstock. Ze stejné kategorie je i třetí v pořadí Jonathan Hugot (OG Motorsport by Sarazin). Niccoló Canepa (YART Yamaha) byl čtvrtý s kolem za 2'18,803 sekundy.

1.kvalifikace - ČERVENÝ 83cme-bol-d-or-1st-qualifying-session-rider-red-final-ranking.pdf

Kvalifikační jízdu absolvovali také závodníci se zelenou páskou, což jsou náhradní jezdci. Mokrá dráha, to byla parketa pro Karla Haniku (YART Yamaha), který byl nejrychlejší s časem 2'14,839 sekundy a jediný s kolem pod dvě minuty a patnáct sekund. Druhý Adrian Parassol (Team 33 Coyote Louit Moto) ztratil 0,721 sekundy, třetí Jan Bühn (Team ERC Endurance) už přes tři sekundy.

1.kvalifikace - ZELENÝ 83cme-bol-d-or-1st-qualifying-session-rider-green-final-ranking.pdf

Autor článku obdržel prémii 4 Kč od 2 uživatelů.