FIM EWC – Pole position v Mostě má YART

Ve čtvrtek měli v Mostě rušný den, jelikož jezdci a týmy světového šampionátu vytrvalostních závodů silničních motocyklů FIM EWC jeli na dráze Autodromu Most dva tréninky a dvě kvalifikace. Pole position vybojovali jezdci týmu YART - Yamaha Official Team EWC Niccolo Canepa, Marvin Fritz a Karel Hanika. Samotný závod má termín v sobotu 9.října se startem v 11.00 hodin.

Volný trénink (1)

První tréninky jely týmy MS vytrvalostním závodů silničních motocyklů za teplot pod dvacet stupňů, takže bylo třeba dávat pozor, aby nedošlo k zbytečným pádům, jelikož se dnes jedou obě kvalifikace o pozice na startu sobotního závodu. Nejrychlejším týmem volného byl BMW Motorrad World Endurance Team s kolem za 1'34,057 sekundy. Tento čas nastavil německý závodník Markus Reiterberger. Na druhé pozici je tým YART–Yamaha Official EWC s časem 1'34,381 sekundy, třetí F.C.C. TSR Honda France nastavil maximum na 1'34,391 sekundy. Lídr průběžného hodnocení Yoshimura SERT Motul byl s kolem za 1'34,949 sekundy čtvrtý v pořadí.

Slovenský Maco Racing je s maximem na 1'35,678 sekundy osmý v pořadí, ale měli to s pádem, když havaroval Anthony West, týmový kolega Ondřeje Ježka. Na zemi skončil Polák Bartolomiej Wiczyňski z týmu #777 Wójcik Racing Team (SST) po jehož pádu trénink zastavily červené vlajky a jezdec skončil v péči zdravotní služby. V tomto týmu závodí český jezdec Michal Filla. Dalším Čechem je Karel Pešek, který jede s francouzským týmem #91 Energie Endurance 91 (SST) a v tréninku byli devatenáctí. Český tým #69 TME Racing (SST) s Dominikem Jůdou, Oliverem Königem a Filipem Salačem skončil čtrnáctý a v kategorii SST byli druzí nejrychlejší.

FIM EWC - 6H Most
Čtvrtek, 7.10.2021 - Most (CZE)
Volný trénink (1) - 6h-of-most-free-practice-sessions-1-final-ranking.pdf

Volný trénink (2)

Ve druhém tréninku, který byl spojený s nácvikem jízdy za Safety carem, nastavil nejrychlejší kolo 1'34,440 sekundy rakouský tým YART - Yamaha Official Team EWC. Na druhé pozici je polský tým Wójcik Racing Team, jejichž čas byl o 0,270 sekundy pomalejší. Třetí v pořadí byl BMW Motorrad World Endurance Team s časem 1'34,783 sekundy. Slovenský Maco Racing s Ondřejem Ježkem a Anthony Westem byl dvanáctý a na prvního ztratili necelé dvě sekundy. Český TME Racing byl ve své kategorii SST třetí.

Volný trénink (2) - 6h-of-most-free-practice-sessions-2-final-ranking-1.pdf

Kvalifikace (1-2)

Ve čtvrtek se v Mostě odjely obě kvalifikace. Pole position na startu šestihodinovky získal s průměrem na 1,33,571 sekundy rakouský YART - Yamaha Official Team EWC. Z trojice Karel Hanika, Niccolo Canepa a Marvin Fritz, zajel nejrychleji posledně jmenovaný, jehož maximum je na hodnotě 1'33,541 sekundy. Karel Hanika měl maximum na 1'33,553 sekundy.

Jen 0,350 sekundy ztratil druhý tým v pořadí BMW Motorrad World Endurance Team, jehož průměr na kolo je 1'33,921 sekundy. Třetí nejrychlejší je Yoshimura SERT Motul, jenž na první pozici ztratil 0,641 sekundy a zaroveň jsou poslední v jedné sekundě na prvního. První pětici uzavírají týmy F.C.C. TSR Honda France a Wójcik Racing Team. Tým, který má ještě možnost získat titul VRD IGOL Experiences, má sedmý nejrychlejší kvalifikační výsledek, takže velmi blízko jejich soupeři, tedy továrnímu týmu Suzuki. Dvanáctý kvalifikační čas 1'36,413 sekundy má na kontě slovenský Maco Racing, kde jede dvojice Anthony West a Ondřej Ježek.

Týmy, které v Mostě bojují o titul mistra světa - VRD IGOL Experiences a Yoshimura SERT Motul.

V třídě SST zajel nejrychleji tým TEAM 18 SAPEURS POMPIERS CMS Motorport. Druhým týmem v pořadí je Wójcik Racing Team, kde závodí Michal Filla. Český tým TME Racing s Dominikem Jůdou, Oliverem Königem a Filipem Salačem je s maximem na 1'37,586 sekundy v SST čtvrtý, celkově sedmnáctý. Tým Energie Endurance 91, kde jede Karel Pešek, je v SST sedmý.

Kvalifikace - 6h-of-most-overall-qualifying-classification-overall-qualifying-classification.pdf