FIM EWC – Po prvních kvalifikacích je nejrychlejší YART Yamaha

Čtvrteční program příprav na čtyřiadvacetihodinovku Bol d’Or je nabitý vzhledem k tomu, že dopoledne měli jezdci volný trénink, odpoledne první kvalifikace a večer pak trénink po západu slunce. Ve volném tréninku zajel nejrychleji tým SRC Kawasaki France, provizorní pole position patří týmu YART Yamaha. Z českých týmů je v kategorii EWC Mercury Racing šestnáctý a v SST Exteria Eko Racing čtyřiačtyřicátý.

FIM EWC – Po prvních kvalifikacích je nejrychlejší YART Yamaha

Volný trénink jezdci vytrvalostního šampionátu odstartovali na postupně osychající dráze okruhu Paul Ricard. Výsledkem byl nový rekord, který na nové dráze nastavil Randy De Puniet, jezdec týmu SRC Kawasaki France. Francouz zajel 1'54,942 sekundy a získal k dobru 0,240 sekundy.

Na druhé pozici trénink dokončil tým YART Yamaha, jejichž jezdec Niccoló Canepa zajel 1'55,182 sekundy. Třetí je obhájce titulu F.C.C. TSR Honda France s časem 1'56,327 sekundy, což bylo maximum Joshe Hooka. První pětku uzavřely další dva tovární týmy ERC-BMW Motorrad Endurance a Honda Endurance Racing.

Slovenský Maco Racing je s časem 1'58,063 sekundy čtrnáctý, český tým Mercury Racing nastavil 1'59,214 sekundy, takže jsou dvaadvacátí v pořadí a na prvního ztratili 4,272 sekundy. Exteria Eko Racing Team má ve volném tréninku celkový šestačtyřicátý čas 2'02,827 sekundy.

FIM EWC 2018/2019, 24H Bol d’Or – Volný trénink
Čtvrtek, 13.září 2018 – Paul Ricard Circuit (FRA)
Bol DOr Free Practice Sessions Final ranking.pdf

Po prvních kvalifikačních jízdách je na provizorní pole position tým YART Yamaha, pro letošní ročník plnohodnotná tovární stáj tří ladiček, jelikož tým GMT94 závodění ve vytrvalostním šampionátu ukončil. Průměr trojice závodníků (Broc Parkes, Niccolo Canepa a Marvin Fritz), je na hodnotě 1'55,337 sekundy.

Na druhou pozici zajel tovární tým BMW ERC-BMW Motorrad Endurance (Kenny Foray, Julien da Costa a Mathieu Gines) s průměrem 1'55,624 sekundy a ztrátou na prvního ve výši 0,287 sekundy. Nejrychlejším z trojice závodníků byl Kenny Foray s časem 1'54,997 sekundy.

Na třetí pozici je vítěz uplynulého ročníku FIM EWC 2017/2018 tým F.C.C. TSR Honda France (Freddy Foray, Josh Hook a Mike Di Meglio) s průměrem na 1'55,771 sekundy. Poslední s kolem pod minutu šestapadesát je čtvrtý tým v pořadí Team SRC Kawasaki France (Jeremy Guarnoni, David Checa a Randy de Puniet), jenž je s průměrem 1'55,975 sekundy zároveň poslední v jedné sekundě na prvního.

Český tým Mercury Racing (Karel Hanika, David Perret a Ondřej Ježek) ve srovnání s volným tréninkem výrazně zrychlil a s průměrem 1'58,277 sekundy je po prvních kvalifikacích šestnáctý. Z trojice zajel nejrychleji Karel Hanika, který nastavil maximum na 1'56,827 sekundy. Slovenský Maco Racing je s průměrem 1'58,699 sekundy devatenáctý, Exteria EKO Racing (SST) je na čtyřiačtyřicáté pozici.

Ve čtvrtek mají jezdci na programu večerní trénink, kde si vyzkouší jízdu pod světly a mechanici prověří, zda vše funguje jak má. Pátek je čistě ve znamení druhé kvalifikace, která stanoví definitivní pořadí na startu letošního ročníku 24H Bol d’Or. Pro vytrvalostní závody není pořadí nebo pozice na startu až tolik důležitá, ale letos je prvních pět nejrychlejších bodově ohodnoceno, což je přeci jenom slušná motivace bojovat o Top5. Start závodu je v sobotu 15.září v 15.00 hodin.

FIM EWC 2018/2019, 24H Bol d’Or – Kvalifikace (1)
Čtvrtek, 13.září 2018 – Paul Ricard Circuit (FRA)
Bol DOr Day One Classification Ranking Day One.pdf

Trénink pod světly reflektorů absolvovali jezdci vytrvalostního šampionátu jako poslední bod programu prvního dne příprav na 24H Bol d’Or. Večer zajel nejrychleji tým SRC Kawasaki France s maximem na 1'56,372 sekundy. Sedm desetin ztratil Team 33 Coyote Louit Moto, což je ým kategorie SST, takže parádní výkon. Třetí v pořadí a zároveň poslední v jedné sekundě je tým F.C.C. TSR Honda France. Vítěz první kvalifikace tým YART Yamaha nastavil čtvrtý čas tréninku. Pětici nejrychlejších uzavřel tovární tým německého výrobce ERC-BMW Motorrad Endurance.

Desátý čas má na kontě Honda Endurance Racing, kde je čtvrtým jezdcem český závodník Jan Halbich. Český tým Mercury Racing zajel výborně a s časem 1'58,256 sekundy jsou jedenáctí se ztrátou 1,884 sekundy na prvního. Dvanáctý čas má slovenský tým Maco Racing. Na osmačtyřicáté pozici výsledkové listiny figuruje další český tým kategorie SST Exteria EKO Racing.

FIM EWC 2018/2019, 24H Bol d’Or – Noční trénink
Čtvrtek, 13.září 2018 – Paul Ricard Circuit (FRA)
82 Bol DOr Night Free Practice Session Final ranking.pdf
Autor článku obdržel prémii 2 Kč od 1 uživatelů. Prémie jsou již uzavřené, děkujeme.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist