FIM EWC – Oschersleben zrušen bez náhrady, sezona pokračuje závodem v Suzuce

V pondělí zveřejnil FIM a Eurosport Events změny v kalendáři FIM Endurance World Championship 2019/2020. Po dřívějším přesunu termínu 24hodinového závodu v Le Mans z dubna na srpen teď zrušili 8hodinového klání v německém Oscherslebenu. Letošní ročník tak má pokračovat závodem v japonské Suzuce, což je červenec, pak je to již zmiňovaný závod v Le Mans a v září uzavře tuto komplikovanou sezonu znovu 24hodinový závod Bol d’Or.

Vzhledem k aktuální zdravotní situaci v Evropě, kde nyní platí ve většině zemí zákaz sportovních akcí a je omezen pohyb lidí, bylo nutné přistoupit k zrušení plánovaného podniku 8Hodin Oschersleben, jehož termín byl 6.červen 2020.

Sezona 2019/2020 by měla začít až 19.července závodem 8Hodin Suzuka. Koncem srpna je na programu 24Hodin Le Mans (24 Heures Motos). Sezona skončí o měsíc později závodem 24Hodin Bol d’Or, který letošní ročník zahájil a také by ji měl 20.září ukončit.

FIM a Eurosport Events má velký zájem pomoci týmům překlenout komplikované období snižováním nákladů a finanční podporou. Testy před závody v Le Mans a Le Castellet jsou zrušeny, nicméně volné tréninky budou naopak prodlouženy, aby týmy získaly potřebný čas na dráze. Nezávislým týmům, které oba tyto závody pojedou, poskytne Eurosport Events 1500Euro.

Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (0x):TOPlist