EWC – První na startu je SRC Kawasaki, český IVRacing BMW CSEU je osmý!

Pátek byl rozhodující pro pořadí na startu jednaosmdesátého ročníku vytrvalostního závodu Bol D'Or ve francouzském Le Castellet. Po čtvrtečním nabitém programu tréninků a kvalifikačních jízd, byl pátek určen pouze druhým kvalifikacím. Jezdci jednotlivých týmů se snažili dosáhnout na co nejlepší maxima, aby jim výsledný průměr stačil na přední příčky. Pole position vybojoval domácí tým SRC Kawasaki, druzí odstartují Rakušané YART Yamaha a třetí Japonci F.C.C. TSR Honda France. Český tým EKO IVRacing BMW CSEU odvedl výbornou práci a do prvního klání nového ročníku 2017/2018 vyrazí z osmé pozice.

EWC – První na startu je SRC Kawasaki, český IVRacing BMW CSEU je osmý!

Vzhledem k tomu, že mluvíme o čtyřiadvacetihodinovém závodu, tak pozice na startu není až tak moc důležitá, ale je to jednak otázka prestiže a především známka sladěnosti týmu. Parádně zajeli jezdci stáje SRC Kawasaki, kde z trojice Mathieu Gines, Fabien Foret a Randy De Puniet zajel nejrychleji posledně jmenovaný. Maximum De Punieta je na hodnotě 1'57,532 sekundy a je vlastně jediný, kdo překonal hranici minuty a osmapadesáti sekund.

Na druhou pozici se kvalifikoval tým YART Yamaha v sestavě Broc Parkes, Marvin Fritz a Kohta Nozane. Na pole position ztratili tři desetiny, takže hodně těsný výsledek. Jejich výsledný čas je 1'58,915 sekundy a nejrychlejším jezdcem je Australan Parkes.

Třetím týmem na startu bude F.C.C. TSR Honda France s jezdci Josh Hook, Alan Techer a Freddy Foray. Průměr mají na hodnotě 1'58,946 sekundy, takže na Rakušany ztrácí minimum, na prvního pak 0,337 sekundy. Nejrychleji zajel Francouz Alan Techer, který kolo zvládl za 1'58,378 sekundy.

Stále ve čtyřech desetinách na prvního je také čtvrtý tým Suzuka Endurance Racing s jezdci Vincent Philippe, Etienne Masson a Gregg Black. Průměr stáje SERT je na 1'58,987 sekundy a nejrychlejším jezdcem je Gregg Black.

Posledním týmem v jedné sekundě je Honda Endurance Racing s pátým časem 1'59,244 sekundy. Z trojice Gregory Leblanc, Sébastien Gimbert a Yonny Hernández zajel nejrychleji Gimbert s maximem na 1'58,814 sekundy. Náhradním jezdcem týmu je český závodník Jan Halbich (na fotografii). Ten byl ve čtvrtek v kvalifikačním tréninku zeleně označených jezdců na výborné třetí pozici, dnes byl dokonce druhý s časem 2'00,966 sekundy.

Obhájci titulu, tým GMT94 YAMAHA, do závodu vyrazí šestý. Sestava David Checa, Niccolò Canepa a Mike Di Meglio sice nebyli nejrychlejší, ale jejich síla spočívá v tom jak si vedou v závodu. Tam je to sehraná parta a nebude snadné je porazit. S časem 1'59,635 sekundy ztratili na prvního 1,026 sekundy.

Parádní kvalifikační výsledek získal český tým EKO IVRacing BMW CSEU. Na start čtyřiadvacetihodinovky se kvalifikovali osmým časem 2'00,2015 sekundy. Jako jediný zajel pod dvě minuty Karel Hanika, jehož maximum na kolo je na hodnotě 1'59,271 sekundy. Fabrizio Lai nastavil čas na 2'00,168 sekundy a Julian Mayer je na hodnotě 2'00,178 sekundy. Na pole position ztratili 1,6 sekundy a z výsledkem dosavadního průběhu příprav musí být spokojení.

Slovenský Maco Racing do závodu odstartuje čtrnáctý. Jejich průměr je na hodnotě 2'01,102 sekundy a ztrata na prvního představuje 2,5 sekundy. Nejlepší kolo 2'00,673 sekundy zajel Louis Bulle. Jejich náhradní jezdec Tomáš Svitok bude dle informací moto-cup.sk startovat za švýcarskou stáj Zuff Racing Team, která jede třídu Superstock.

Celkové výsledky kvalifikace - Bol17_OverallQC.pdf

Náš tip

Časomíra.

Autor článku obdržel prémii 0.5 Kč od 1 uživatelů. Prémie jsou již uzavřené, děkujeme.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 4x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist