Ondřej Ježek: Dnes mi nebylo přáno lepší místo než desáté

V prvním tréninku třídy Superstock 1000 obsadil Ondřej Ježek desáté místo s časem 1´49,082 sekundy a ztrátou na nejrychlejšího Barriera 2,626 sekundy. V odpolední první kvalifikaci dokonce přišel pád, ale páteční den v Portimau nakonec český motocyklový závodník uzavřel znovu desátým časem 1'48,347 sekundy.

10. Ondřej Ježek (SK Energy Fany Gastro) - Ducati 1199 Panigale R

„Dnes mi nebylo přáno lepší místo než desáté. V ranním tréninku jsem svoje nejrychlejší kolo, které by stačilo na 6. místo, zajel až po odmávnutí, když jsem si ve skupině jezdců nevšiml šachovnicové vlajky. V odpolední kvalifikaci jsem ve svých nejrychlejších kolech pokaždé udělal chybu. Ta největší přišla v posledním kole, kdy jsem přebrzdil třetí zatáčku a skončil na zemi. Ideální čas byl rychlý, opět okolo šestého až sedmého místa, ale bohužel jsem to neposkládal. Zítra snad vydrží počasí a budu moct svou desátou příčku zlepšit. Na podvozku je ještě potřeba udělat nějaké změny, které mi k tomu pomůžou.“