Ondra Ježek slaví první pole position, věnoval ji svému zesnulému tatínkovi

Český motocyklový závodník Ondřej Ježek z týmu TripleM by Barni Racing Ducati předvedl v sobotní kvalifikaci na okruhu v Imole velký majstrštyk. Byl nejrychlejší, posunul rekord trati a vyjel si svou první světovou pole position. Tu věnoval tatínkovi, který před dvěma dny podlehl zákeřné rakovině.

Ondra Ježek slaví první pole position, věnoval ji svému zesnulému tatínkovi
Sobotní program světového poháru Superstock 1000 začal dopoledním třetím měřeným tréninkem, ve kterém český jezdec skončil pátý. V odpolední kvalifikaci už ale neměl konkurenci a časem 1'49,071 sekundy dokonce o téměř sedm desetin vteřiny vylepšil svůj vlastní rekord trati.

Byl to zvláštní den. Byl jsem hodně unavený a skoro celý den prospal. Naštěstí před kvalifikací jsem se trošku probral. Snažil jsem se jet dobré tempo na již ojetých pneumatikách a potom dát novou pneumatiku."
„Poslední kolo bylo hodně na hraně, možná i místy za hranou. Ale vyšlo to. S nastavením motocyklu jsem spokojený, tým odvádí skvělou práci,“
řekl po kvalifikaci Ondra, který svou první světovou pole position věnoval tatínkovi.

„Je to pro taťku. Díky němu mohu závodit na této úrovni. Bohužel osud je někdy nemilosrdný. Taťka před dvěma dny podlehl zákeřné rakovině. Zítra pojedu pro něj a věřím, že nade mnou opět bude držet ochrannou ruku,“ dodal Ondřej Ježek, jenž do závodu v neděli odstartuje ve 14:15 hodin.
.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 9x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist