Ondra Ježek: Na Monze Top ten !

Velmi vyrovnaný závod světového poháru Superstock 1000 v Monze dokončil Ondřej Ježek na desáté pozici. V celkovém pořadí mu patří 8. místo.

Třetím podnikem pokračoval světový pohár FIM Superstock 1000 na okruhu v italské Monze. Ve třídě litrových stocků se sešlo početné startovní pole čítající 32 jezdců včetně několika domácích Italů startujících na divokou kartu. Počasí si s účastníky zahrávalo, když prvním regulérně suchým tréninkem byla pro jezdce až sobotní druhá kvalifikace. Ondra se svým týmem SK Energy – Fany Gastro pracoval celý víkend na optimálním nastavení motocyklu Ducati Panigale. Bohužel vzhledem k deštivému počasí měl omezené možností tyto změny vyzkoušet. Výsledkem bylo ne zcela uspokojivé 13.místo v kvalifikaci.

Nedělní závod byl poznamenán hromadným pádem v první šikaně. Ondra se této kolizi těsně vyhnul, ale závod byl přerušen a zkrácen na pouhých sedm kol. Druhý start se Ondrovi vydařil, ovšem za první šikanou byl opět na svém. Celý závod se pohyboval ve skupině s Bergmanem, Mercadem, Andreozzim a Bussolottim na 11.-12. místě. V posledním kole se dokázal probojovat na 10. pozici a získat tak další umístění v první desítce. Ondrův týmový kolega Tomáš Svitok dokončil závod na 21. místě.

Nyní čeká celý tým SK Energy – Fany Gastro téměř čtyřtýdenní pauza, která bude vyplněna prací na motocyklu a doladění všeho, co se nestihlo před sezónou. Čtvrtý závod seriálu se bude konat druhý červnový víkend v portugalském Portimau.

„Závod dopadl v souladu s vývojem celého víkendu. Bylo jasné, že to v Monze budeme mít proti Kawasaki a BMW těžké. Od pátku jsme hledali optimální nastavení podvozku a myslím, že jsme v tomto ohledu udělali velký kus práce. Přestože nastavení nebylo vinou omezených tréninků ani v závodě zcela ideální, cítím, že jsme se vydali správným směrem. Mrzí mě, že nevyšla kvalifikace a já startoval až z páté řady. Tato pozice se mi nevyplatila po startu. Měl jsem velmi dobrý odpich, ale tím, že jsem byl na levé straně, tak jsem se nechal v první šikaně trochu zavřít. Tím mi poodjela první skupina. To byla velká škoda, protože bych měl určitě šanci se v ní držel celý závod. V jeho průběhu jsem byl v zatáčkách rychlejší než moji soupeři ve skupině, ale i tak bylo velmi složité se přes ně dostat. Z umístění nadšený příliš nejsem, ale co se týče hodnocení svého výkonu, nemůžu být tak kritický. Závod v Monze mi dodal hodně sebevědomí do další části sezóny a já věřím, že na techničtějších tratích se vše zúročí.“, řekl po závodě Ondra Ježek.