Ve Francii bodoval Ondřej Ježek třináctým místem v cíli

Po velmi dlouhém pětiměsíčním čekání na bod, ať už vinou zdravotních komplikací, pádů či technických závad, se Ondra Ježek dočkal. Z desátého závodu seriálu mistrovství světa supersportů ve francouzském Magny-Cours si odváží tři body za třinácté místo. Další zlepšení chce český závodník předvést v předposledním podniku sezony, který se jede v termínu 14.–16. října na španělském okruhu v Jerez de la Frontera.

Ve Francii bodoval Ondřej Ježek třináctým místem v cíli

Hned od začátku volných pátečních tréninků to jasně vypadalo, že závod ve Francii bude diametrálně odlišný od toho německého, kde se Ondra a s ním celý tým Go Eleven pral s nastavením jeho Kawasaki. Ve druhém tréninku, který byl důležitý pro rozřazení do kvalifikace, však přišel v nejrychlejším kole pád, kdy Ondra velmi smolně srazil v zatáčce Adelaide svého soupeře Alessandra Zacconeho.

„Moc se mu omlouvám. Kousek přede mnou jela skupina, která začala brzdit trochu dříve než obvykle a já se už nedokázal vyhnout. Adelaide je velmi nepříjemný vracák, který neodpouští absolutně žádnou chybu při brzdění. Vše jsme si spolu vyjasnili a dopadlo to nakonec dobře,“ okomentoval Ondra páteční incident, který zapříčinil jeho pokles na pětadvacáté místo.

V sobotní mokré kvalifikaci se Ondra velmi trápil s přilnavostí zadního kola. Bylo to vidět i na jeho jízdě a zlepšení bylo pouze nepatrné – na třiadvacáté místo, které znamenalo až osmou startovní řadu. Start ze zadních pozic bohužel negativně ovlivnil i samotný závod. „Po startu jsem se dostal o několik míst dopředu, nicméně ve zmiňovaném Adelaide byl těsně přede mnou pád a já musel skoro zastavit. Propadl jsem se tam aspoň o čtyři, pět míst zpět. To byla vzhledem k dalšímu vývoji velká škoda.“

Brněnský závodník měl solidní tempo a za několik kol se propracoval i s přispěním několika pádů na hranici bodované patnáctky. „Mrzí mě, že mi trochu déle trvalo předjet některé pomalejší jezdce, kteří díky mokré kvalifikaci startovali vepředu. Ztratil jsem tak kontakt se skupinou, která na konci bojovala o osmé místo. Jsem ale moc rád, že jsem naopak odolal tlaku jezdců jedoucích za mnou a tři body ve výsledku pro mě mají velkou cenu. Dnes jsem se na motorce konečně cítil dobře a moc se těším do Jerezu, kde bych chtěl výsledek z Francie ještě vylepšit.“

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist