Tým ProRace je s testováním velmi spokojen

Jak už bývá tradicí, začala na australském okruhu Phillip Island nová sezona Mistrovství světa Superbike dvoudenním testem. Je to zároveň první oficiální test sezony, na kterém se sešli všichni jezdci. Je to skvělá možnost jak doladit před prvním závodem techniku a zároveň zjistit, jaká konkurence se v letošní sezoně dá očekávat. Zatím co v kategorii Superbike je jezdců 21, v Supersportech nám startovní pole narostlo na 35 jezdců. Také se ovšem musí zjistit, jak se chová nový asfaltový povrch, který místní okruh obdržel.

Tým ProRace je s testováním velmi spokojen
Kvalitní zimní příprava, kterou Gabor absolvoval z části sám a z části s týmem ve Španělsku dávala předpoklady na to, že bychom od začátku rádi bojovali o přední místa. A to se také potvrdilo a Gabor začal hned velmi zostra a usadil se v popředí startovního pole. Celé dva dny se pohyboval mezi elitou a nejhorší umístění zaznamenal na sedmé pozici. Celkem odjezdil 96 kol ve čtyřech blocích a v nich se umístil na sedmém, čtvrtém, třetím a celkově šestém místě, když se časově postupně zlepšil v pondělí z 1.35.298 na 1.34.436 a dále v úterý z 1.34.357 na konečných 1.34.048 min., tedy o celou 1,2 sekundy. 
Nejrychlejší čas obou dnů zajel Sam Lowes 1.33.076, když Gaborův nejlepší čas byl 1.34.048. Možná jen škoda, že v závěru testování, v oněch posledních deseti minutách Gabora zastavil defekt pneumatiky. Doufejme, že se nebude opakovat situace s defekty pneumatik jako vloni a předloni. Počasí v obou dnech testů dávalo mnoho na výběr. Zatímco v pondělí vystoupaly teploty vysoko nad 40 stupňů na sluníčku, v úterý naopak všichni oblékli bundy a chvílema dokonce i deštníky.
Zítra čeká celý tým odpočinek a ve čtvrtek již přípravy na víkendový závod. Jen pro milovníky statistiky připomínáme, že doposavadní nejlepší umístění Gabora Talmacsiho během jeho osmi absolvovaných závodů v MS-Supersport je 6. místo z německého Nürburgringu 2012 a nyní má tedy ideální šanci je vylepšit, ostatně jeho týmový manažer Jirka Hanyk jasně řekl: "Chceme vyhrávat".

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist