Test Supersport Phillip Island – den druhý

Druhý den testů na Phillip Islandu uzavřeli jezdci kategorie Supersport. Nejrychlejším byl turecký závodník Kenan Sofuoglu, který v kombinaci časů obou dnů vyhrál maximem na kolo za 1´33,506 sekundy. Za pozornost jistě stojí druhý nejlepší čas testu v podání jezdce české stáje Intermoto Kawasaki Patricka Jacobsena.

Dopolední test třídy Supersport vyhrál Kenan Sofuoglu (MAHI Racing Team India) časem 1´33,506 sekundy a také v kombinaci časů obou testovacích dnů je turecký závodník Kawasaki díky tomuto časů vůbec nejrychlejším jezdcem výsledkové tabulky. Druhé místo patřilo Michaelu van der Markovi (Pata Honda World Supersport Team) s časem 1´34,021 sekundy a třetí byl Kev Coghlan (DMC Panavto Yamaha), jenž dopoledne zajel kolo za 1´34,187 sekundy.
Z českého týmu Intermoto Kawasaki Ponyexpres byl dopoledne nejrychlejší Patrick Jacobsen s šestým časem 1´34,412 sekundy, ale v kombinaci obou testovacích dnů se Američan posunul na druhou pozici díky času 1´33,787 sekundy. Pro českou stáj jistě povzbudivý signál před první podnikem sezony v Austrálii. Celkově třetí je Holanďan Michael van der Mark (Pata Honda World Supersport Team).

Pozitivním výkonem je čtvrtý nejrychlejší čas 1´33,984 sekundy Francouze Julese Cluzela (MV Agusta Reparto Corse Yakhnich Motorsport), který zajel v sedle motocyklu MV Agusta F3 675 a páté nejlepší maximum testu v Austrálii Thajce Ratthaparka Wilairota (Core PTR Honda) s časem 1’33,987 sekundy.
V pondělí si pádem v odpolední části testu zlomil kotník Jack Kennedy (CIA Insurance Honda), který teď prodělal operaci a nebude na startu zahajovacího podniku v Austrálii. Mladý Ir si přitom nevedl vůbec špatně, když v kombinaci časů obsadil desáté místo.

První tréninky na zahajovací podnik v Austrálii odstartují jezdci a týmy MS Supersport v pátek 21.února 2014.

Test Supersport – Phillip Island, Austrálie

Kombinace časů 1. a 2.den

01- Kenan Sofuoglu – MAHI Racing Team India – Kawasaki ZX-6R – 1’33.506
02- Patrick Jacobsen – Kawasaki Intermoto Ponyexpres – Kawasaki ZX-6R – 1’33.787
03- Michael van der Mark – Pata Honda World Supersport T. – Honda CBR 600RR – 1’33.918
04- Jules Cluzel – MV Agusta Reparto Corse Yakhnich M. – MV Agusta F3 675 – 1’33.984
05- Ratthapark Wilairot – Core PTR Honda – Honda CBR 600RR – 1’33.987
06- Kev Coghlan – DMC Panavto Yamaha – Yamaha YZF R6 – 1’34.072
07- Fabio Menghi – VFT Racing – Yamaha YZF R6 – 1’34.233
08- Vladimir Leonov – MV Agusta Reparto Corse Yakhnich M. – MV Agusta F3 675 – 1’34.295