ProRace Honda: Do třetího závodu ze třinácté pozice

Velice chladným počasím a deštěm přivítal letošní Assen všechny účastníky. Zatím co vloni bylo počasí velmi střídavé, připomeňme si, že zde vyhrál za náš tým Lorenzo Lanzi, letošní počasí bylo velmi stabilní. V pátek pouze déšť a teploty kolem pěti stupňů. V sobotu již naštěstí bez deště, ale teplota o mhoho vyšší není. Navíc tým díky nulovému počtu bodů je odkázán na stan a nemá k dispozici box a tudíž ještě o poznání horší podmínky.

ProRace Honda: Do třetího závodu ze třinácté pozice
Páteční volný trenink jsme začali krásným sedmým místem a do první kvalifikace jsme tedy šli s velkou nadějí. Ale také s vědomím, že v sobotu pravděpodobně již pršet nebude, a tak páteční výsledky budou přepsány. Přesto Gabor celou první půlku kvalifikace vedl a ukazoval, že na vodě jezdit opravdu umí. Do druhé poloviny jsme tedy obuli novou pneumatiku, stejné číslo, stejnou směs, bohužel vyrobenou v jiný den a v loňském roce. No, co se dalo dělat. Pneumatika měla úplně jiné vlastnosti.
Dnešní den nás již od rána ujišťoval, že bude slunečno a hezky. Tedy za oknem. Sedm stupňů není zrovna příjemná teplota. Možná i proto ve druhém volném treniku "až" 16. místo. Do druhé, tentokrát podle očekávání suché kvalifikace jsme tedy vsadili vše a výsledkem je třinácté místo na startu zítřejšího závodu. Ještě teď večer se bude usilovně pracovat na motorce, aby na startu zítřejšího závodu bylo nastavení motorky ještě o něco lepší. Doufejme, že teploty zítra ještě o něco stoupnou a závod se bude odehrávat příjemnějších podmínkách. Start jako vždy ve 13.30.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist