Dva závody za víkend pojedou jezdci World SSP a SSP300

Nový kalendář mistrovství světa superbiků restartuje sezonu srpnovými závody v Jerezu a letošní ročník dokončí všechny tři světové šampionáty – WorldSBK, WorldSSP a WorldSSP300. V případě supersportů dochází k revizi programu závodního víkendu, protože budou mít na rogramu ne jeden, ale dva závody.

V případě série superbiků WorldSBK se nic nemění. V pátek dva tréninky, sobota dopoledne třetí a pak už Superpole, tedy bitva o pozice na startu prvního závodu, který je na programu ve dvě odpoledne. Vneděli dopoledne mají superbiky zahřívací trénink, pak zkrácené klání Tissot Superpole a ve dvě odpoledne druhý závod.

Změna nastává v případě World Supersport a World Supersport300, protože týmy a jezdci těchto šampionátů budou mít během daného podniku dva závody místo jednoho. WorldSSP klasicky v pátek dva tréninky, sobota dopoledne třetí a krátce před polednem Superpole. První závod víkendu mají na programu v sobotu v 15.15 hodin, druhé klání pak v neděli se startem ve 12.30 hodin.

Jezdci a týmy série WorldSSP300 mají opět tréninky rozděleny na skupiny A-B, první a druhý v pátek, třetí v sobotu dopoledne. Sobotní program pokračuje bitvu o pozice na startu v Superpole, následuje závod “Poslední šance“ o postupové pozice do hlavního klání a to první je na programu ještě týž den se startem v 16.30 hodin. Druhý závod jedou jezdci SSP300 v neděli s termínem startu v 15.15 hodin.

Informace o redaktorovi

Petr Czyž - (Odebírat články autora)

Autor článku obdržel prémii 2 Kč od 1 uživatelů. Prémie jsou již uzavřené, děkujeme.
Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (0x):TOPlist