Závod vyhrál Kaito Toba, Filip Salač pátý

Předposlední závod sezony jeli v sobotu jezdci Red Bull Rookies Cupu na dráze MotorLand Aragónu. Patnáct kol mohlo rozhodnout o celkovém vítězi, ale nestalo se tak, takže rozhodne až finále v neděli odpoledne. Na první místo zajel Japonec Kaito Toba, druhý byl Aleix Viu a třetí Rory Skinner. Lídr šampionátu Ayumu Sasaki, tak musí v neděli získat minimálně dva body, aby jubilejní desátý ročník Red Bull Rookies Cupu vyhrál. Výborně si v sobotu vedl Filip Salač, který obsadil páté místo a v průběžném hodnocení je desátý.

Po startu závodu na patnáct kol šel do vedení Kaito Toba, druhý byl Ayumu Sasaki, třetí Marc Garcia, čtvrtý Rufino Florido, pátý Aleix Viu a na šesté pozici jel #12 Filip Salač. Pak došlo k pádu dvojice Raul Fernandez a Manuel Gonzales. Fernandez tak vypadl ze hry o možné celkové vítězství. Předčasně odstartoval Rufino Florido a dostal trest průjezd boxovou uličkou. Než si toho všiml, málem dostal černou vlajku a to závod v jednu chvíli dokonce vedl.

V polovině závodu měla vedoucí skupina celkem pět jezdců. Na špici jel Kaito Toba, pátý byl Filip Salač, na kterého se už postupně dotahoval Rory Skinner. Nakonec jelo vpředu znovu šest závodníků a pozice se střídaly v každé zatáčce.

Závod vyhrál Kaito Toba, který těsně porazil Aleixe Viu. Třetí projel cílem jen s desetinou ztráty na vítěze Rory Skinner. Čtvrtý byl lídr šampionátu Ayumu Sasaki, jemuž teď k celkovému triumfu schází jen dva body. Jako pátý závod dokončil Filip Salač, což je pro českého závodníka skvělý výsledek a díky tomu si upevnil desátou příčku v průběžném hodnocení.

Druhý závod je ve španělské Aragonii na programu v neděli 25.září 2016 s termínem startu v 15:30 hodin. Poslední klání sezony je možné sledovat v přímém přenosu na stanici Nova Sport 1 nebo na Red Bull TV.

Red Bull MotoGP Rookies Cup 2016 – Závod (1)