V Jerezu testují jezdci Red Bull Rookies Cupu

Na jihošpanělském okruhu testují jezdci Red Bull Rookies Cupu, kteří se po zimní přestávce poprvé posadili do sedel jednotných prototypů KTM třídy Moto3. Testuje pětadvacet talentovaných závodníků, kteří dvanáctý ročník pohárové soutěže odstartují začátkem května dvěma závody v Jerezu. Ty se jedou v rámci Velké ceny Španělska.

Mezi testujícími je také Filip Salač, který byl loni jedním z favoritů na vítězství, ale po nehodě a zranění ze závodu seriálu FIM CEV Repsol, byl dlouho mimo hru. „Jsem moc rád, že jsem zpátky v sedle KTM,“ uvedl šestnáctiletý Salač. „Měli jsme pár technických problémů, ale není třeba provést nějak velké změny na motorce. Cítím se dobře a příští dva dny budou zábavné.“

Úterní program v Jerezu byl o nastavování a přípravách motorek. Další den testů je ve středu, pak je den volna a testy skončí v pátek. První závody jsou v termínu 5. a 6.května 2018.