V Jerezu testovali jezdci Red Bull Rookies Cupu

Tři dny testování absolvovala na přelomu března a dubna čtyřiadvacítka závodníků letošního ročníku Red Bull Rookies Cupu, což je soutěž s těsnou vazbou na mistrovství světa silničních motocyklů. Pro většinu z patnácti nováčků byl test rovněž první zkušeností s motocyklem třídy Moto3 KTM RC 250 R. Mezi talenty z různých koutů světa nechybí zástupce z České republiky Martin Gbelec, jenž nastupuje do své druhé sezony.

Jezdci Rookies Cupu v Jerezu testovali tři dny a test ukončili v sobotu 3.dubna. Nejrychlejším jezdcem je čtrnáctiletý Ayumu Sasaki s časem na kolo 1'49.675 sekundy, který zajel ve středu. Druhý nejrychlejší je vítěz loňského ročníku Asia Talent Cupu patnáctiletý Kaito Toba, který byl také posledním z jezdců, kteří překročili hranici minuty a padesáti sekund. Třetí je zkušený Olly Simpson s časem 1'50,023 sekundy. Sedmnáctiletý Australan nastupuje do své již třetí sezony.
Český závodník Martin Gbelec obsadil v kombinaci časů tří testovacích dnů patnácté místo. Gbelec byl nejrychlejší druhý den testu, když v Jerezu nastavil své maximum na 1'51,391 sekundy. Celkem si na konto připsal sedmadevadesát kol a patřil k jezdců s největším počtem najetých kilometrů.

První dva závody mají jezdci Red Bull Rookies Cupu na programu 2. a 3.května 2015 v Jerezu jako součást závodního víkendu Velké ceny Španělska.