První pole position sezony patří Bo Bendsneyderovi

První pole position sezony Red Bull Rookies Cupu dnes v Jerezu vybojoval Holanďan Bo Bendsneyder, který měl v kvalifikačním tréninku nejdřív poruchu na motorce, ale zaznamenal neuvěřitelný finiš v sedle náhradní motorky. Jako druhý o víkendu startuje Australan Olly Simpson, třetí místo na startu si vybojoval domácí závodník Oscar Gutierrez. Český jezdec Martin Gbelec na výsledkové listině chybí, protože jak píše na svém facebookovém profilu, těsně před odjezdem do Španělska si zlomil nohu.

Jezdci pohárové soutěže mladých talentů zahájili v Jerezu novou sezonu dvěma volnými tréninky a kvalifikací, která určila pozice na startovním roštu sobotního a nedělního závodu Red Bull Rookies Cupu. Kvalifikace byla napínavou záležitostí, když šestnáctiletý Bo Bendsneyder nejdřív zajel nejrychlejší čas, ale pak musel do boxů, kde čekal až mu technici opraví motocykl. Nakonec došlo na výměnu motorky za náhradní a Holanďan vyjel na dráhu až v posledních minutách.
To už byl na provizorní pole position sedmnáctiletý Australan Olly Simpson a už to vypadalo, že tam také zůstane. Jenže Bo Bendsneyder v závěru kvalifikace zčistajasna vykouzlil čas 1'49,796 sekundy a letos první kvalifikace vyhrál. „Tak to ale bylo překvapení,“ řekl usměvavý Bo Bendsneyder. „Když jsem vyjel zpátky na dráhu, myslel jsem na umístění tak kolem pátého místa, ale určitě ne na pole position. Cit s motorkou byl trošku jiný, zejména na brzdách, ale nakonec to vyšlo. Musím poděkovat mechaniků, kteří odvedli perfektní práci.“

Jako druhý do závodu odstartuje Olly Simpson, který na první místo na startu ztratil necelé čtyři desetiny. Třetí pozice v první řadě patří s časem 1'50,248 sekundy španělskému závodníku Oscaru Gutierrezovi. Nejrychlejším nováčkem byl patnáctiletý Japonec Kaito Toba s čtvrtým časem 1'50,453 sekundy.

První závod Red Bull Rookies Cupu je na programu v sobotu 2.května v 16:30 hodin. Sledovat jej můžete v přímém přenosu - ZDE