Pole position má Mattia Casadei, Filip Salač třetí řadu

První místo na startu jediného závodu Red Bull Rookies Cupu v Misanu vybojoval domácí závodník Mattia Casadei, který v posledních minutách kvalifikace překonal rozdílem jedné desetiny dva své soupeře Ayuma Sasaki a Raúla Fernándeze. Český závodník Filip Salač zajel devátý čas a do závodu odstartuje ze třetí řady, což je nadějná výchozí pozice.

Pole position má Mattia Casadei, Filip Salač třetí řadu

Ital Mattia Casadei získal své první pole position časem 1'45,685 sekundy, což je na domácí půdě pro šestnáctiletého závodníka skvělý moment. V průběžném hodnocení je devátý, takže do závodu může nastoupit s odhodláním předvést maximálně možný výkon. „Od Red Bull Ringu jsem nalezl dobré nastavení a teď jsem si s motorkou stále jistější,“ řekl Ital. „Předtím jsem nedokázal jezdit jak bych potřeboval, prostě se nám nedařilo najít to správné nastavení.“

Druhý do závodu odstartuje lídr průběžného hodnocení Ayumu Sasaki, jemuž po deseti odjetých závodech sezony patří náskok s hodnotou 26 bodů. Japonec potřebuje porazit všechny své soupeře, protože jedině tak si vytvoří potřebnou výhodu před finále v Aragonii. „Bylo to dnes o něco těží než v předchozích závodech,“ řekl. „Trošku jsem byl nervózní, protože je mi jasné, že potřebuji získat důležité body a nebyl jsem tak úplně v pohodě s nastavením. Během dnes jsme toho celkem dost změnili a v závěru dne už byla motorka výrazně lepší. Zítra už nervózní nebudu, chci bojovat o vítězství.“

Třetí na startu bude Raul Fernandez, jemuž patří třetí příčka také v průběžném hodnocení šampionátu. Průběžně druhý Aleix Viu do závodu odstartuje čtvrtý, takže závod to bude pořádně napínavý, protože jde o hodně. Pokud jezdci srovnají hru, tak v Aragonii budou dva závody rozhodovat o letošním celkovém vítězi soutěže. Uvidíme v sobotu, jak si s tím mladíci poradí.

Českým zástupcem v šampionátu je Filip Salač, který je průběžně jedenáctý a jediný bod ho dělí od první desítky, kde by moc rád po Misanu figuroval. Ital Omar Bonoli je průběžně desátý, ale do závodu bude startovat až devatenáctý. Vzhledem k tomu, že právě s Bonolim český závodník často svádí urputné souboje, může Italova zaváhání využít a hned od začátku být součástí vedoucí skupiny. Výchozí pozice v podobě devátého místa na startu je pro Salače rozhodně výborná.

Jediný závod Red Bull Rookies Cupu v Misanu je na programu v sobotu 10.září 2016 s termínem startu v 16:30 hodin. Sledovat ho můžete v přímém přenosu na televizní stanici Nova Sport 1 nebo na Red Bull TV.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist