Vavroušova bedna

Restartovaný sprintérský závod Red Bull Rookies Cupu na pouhých 5 kol vyhrál americký jezdec slavného motocyklového jména, Joe Roberts, před Australanem Arthurem Sissisem a naším Tomášem Vavroušem.

Původně vypsaný závod Red Bull Rokies Cupu na 14 kol musel být po 6 kolech pro déšť přerušen.V tom okamžiku jela na čele 14-ti členná skupinka, ze které už pro pád odpadl Francouz Alan Techer. V době přerušení byl stav následující: Vedl Španěl Pinsach před Rakušanem Trautmannem, Britem Flitcroftem, Australanem Sissisem, naším Tomášem Vavroušem a Polemanem Němcem Altem, což bylo také postavení na startovním roštu pro restartovaný závod na pouhých 5 kol.
V něm bojovala na čele 8-členná skupinka, ve které nechyběl ani český zástupce Vavrouš. V samotném závěru se odpojila dvojička Joe Roberts a Arthur Sissis, která si to rozdala až do samotného odmávnutí šachovnicovým praporkem o první a druhé místo na bedně a úspěšnější byl nakonec Američan Roberts, zatímco na Australana Sissise zbyla na podiu pozice druhá. Sexteto, které bojovalo o poslední místo na stupních, opustili dvě zatáčky před cílem pro pád Rakušan Trautmann a Brit Flitcroft a nejlepší nervy měl nakonec Tomáš Vavrouš a skončil jako třetí. Čtvrtý dojel Ital Stefano Valtulini, pátý Španěl Xavier Pinsach a jako šestý vedoucí jezdec seriálu Ital Lorenzo Baldassari. Malajsijec Hafiq Azmi skončil sedmý, Brit Javier Orellana osmý, Němec Philipp Oettl devátý a Poleman Florian Alt pak dokompletoval Top-10.