Hanika vyhrál titul v Rookies Cupu

Druhý mečbol už Karel Hanika proměnil, i když cílem závodu v Misanu neprojel kvůli technické závadě, která ho šest kol před cílem vyřadila z boje o první místo. Protože jeho největší soupeř Jorge Martin projel cílem až devátý, Hanika má před posledními dvěma závody náskok 64 bodů, které již nikdo nepřekoná.

Dva závody před koncem neoficiálního juniorského mistrovství světa Red Bull Rookies Cupu získal český motocyklový jezdec Karel Hanika titul pro rok 2013. Tento triumf by mu měl usnadnit cestu do světového šampionátu motocyklových prototypů.

Do závodu v Misanu startoval český závodník z páté pozice a v šestém kole už figuroval na špici závodního pole jezdců Rookies Cupu. O vítězství bojoval s domácím jezdcem Stefanem Manzim až do jedenáctého kola. Tehdy Hanikovi vypověděla službu technika a on musel odstavit svůj motocykl mimo trať.
O vítězství v závodu nakonec bojovala trojice závodníků, kde jako první projel cílem Manuel Pagliani, druhý byl Stefano Manzi a třetí Marcos Ramirez. Karel Hanika už v prostorů boxů věděl, že má titul jistý a mohl začít oslavovat. Předem ale zamířil na stupně vítězů společně s prvními třemi jezdci závodu Red Bull Rookies Cupu v Misanu.

Když Karlu Hanikovi vypověděl službu motor a on tak přišel o možnost závod v Misanu vyhrát, byl český jezdec pochopitelně hodně naštvaný. Když se ale vrátil do prostorů boxů, vrátil se mu také jeho úsměv, protože už jen kousek ho dělil od zisku titulu. „Samozřejmě, že jsem chtěl vyhrát závod,“ řekl Hanika. „Pokaždé rád vyhraji, ale takové věci se při závodění stávají. S tím se nedá nic dělat. Každopádně je skvělé získat titul. Byla to báječná sezona a jejím nejlepším momentem bylo vítězství v domácím podniku v Brně. To mi zůstane v paměti po celý život. Už se těším do Aragonie na poslední dva závody.“

Informace o redaktorovi

Petr Czyž - (Odebírat články autora)

Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (9x):TOPlist