Zklamaný Shinya Nakano

Japonský jezdec Shinya Nakano byl po špatném startu zklamaný, ale i šťastný zároveň.

Zklamaný Shinya Nakano
S velkým očekáváním vstupoval tým d´Antín Yamaha do včerejšího závodu třídy MotoGP na jihoafrickém okruhu Phakisa Freeway u Welkomu. Po skvělé kvalifikaci však nevyužil jezdec týmu Shinya Nakano svou výhodu a do závodu odstartoval jak nejhůře mohl když se mu prakticky po zhasnutí červených světel zastavil motor jeho továrního stroje Yamaha YZR M1. “Pustil jsem příliš rychle spojku a motor zhasl“, říká na incident samotný jezdec. “Jsem zklamaný a zároveň šťastný, že se mi podařilo do závodu odstartovat.“
Shinya tedy najížděl do první zatáčky na úplně posledním místě, vyhnul se problému před první zatáčkou, který zde způsobil Colin Edwards a vydal se stíhat své soupeře. Jeho jízda mu nakonec přinesla kýžené světové body za jedenácté místo v cíli, ale lze říci, že před startem si Nakano jistě myslel na lepší umístnění. “V prvníc kolech bylo všechno složité kvůli nové zadní pneumatice, kterou jsem použil, protože Michelim mi nedoporučil abych použil tu co jsem si vybral pro závod. Po několika kolech jsem si zvykl a byl jsem schopný předjet pár jezdců tak abych skončil jedenáctý. V této situaci bylo nemožné dosáhnou vedoucích jezdců,“ říkal jezdec po samotném závodě.
Zklamaný byl i manažer madridského týmu Luis d´Antín. “Po kvalifikaci jsem doufal v dobrý závod, ale všechno bylo zničené. Celkově však Shinya zvládnul pokračovat a přijet si pro nějaké body“, říká d´Antín a doplňuje, že v Jerezu doufá ve zlepšení.
Celkem spokojený byl technický ředitel týmu pan Naoya Kaneko, který připomněl incident vyteklého oleje z motocyklu Kennyho Robertse a špatný start jejich jezdce do závodu. “Celkově jsme měli několik dobrých stránek. Závodní rychlost byla dobrá a oba, motocykl i Nakano pracovali velmi dobře. Doufám, že v příštím závodě se zlepší i naše štěstí,“ říkal Kaneko.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist