Začíná i World Endurance

Již o tomto víkendu startuje také světový šampionát vytrvalostních závodů, ve kterém nastoupí trojice českých jezdců.

Začíná i World Endurance
O tomto Velikonočním víkendu začne na holandském okruhu TT-Assen jedno ze tří oficiálních Mistrovství světa FIM – Mistrovství světa Endurance. Každý motocyklový fanoušek zcela jistě ví, že se jedná o velmi populární závody vytrvalců, které se jezdí na dlouhou vzdálenost, či na dobu několika hodin. Závod v holandském Assenu byl vypsán na délku 500 kilometrů.
V závodech World Endurance nejen končí kariéru velcí závodníci, ale i vyrůstají mladé hvězdy. Jen namátkou si připomeňme, že například v loňském roce se z titulu v týmu Yamaha GMT 94 radoval současný jezdec World Superbike Sébastien Gimbert, či že se ze stejného úspěchu radoval v roce 2003 s týmem Yamaha Phase One současný jezdec MotoGP James Ellison.
Do holandského Assenu dnes odjel také slovenský tým Maco Racing Endurance, ve kterém se na start závodu postaví trio českých reprezentantů – Jiří Dražďák, Marek Svoboda a Miloš Čihák. S loňským modelem motocyklu Yamaha YZF R1, doplněným o letošní díly, se pokusí zahájit úspěšně plnění svých předsezónních cílů, které prezentoval tento tým při své nedávné tiskové konferenci v Praze.
Závod World Endurance se pojede v Assenu na Velikonoční pondělí. Samotný závod proběhne na krátké verzi okruhu dlouhé 3 881 metrů, která je prezentovaná zkrácením o severní smyčku. Cílová rovina tak končí hned za výjezdem z boxů, kde jezdci točí prudce vpravo a navazují na trať GP v místě výjezdu z klopené zatáčky Strubben. Šampionát World Endurance bude prvním světovým podnikem, který vyzkouší změny okruhu provedené během letošní zimy. Závod, který se pojede na již zmíněných 500 km, bude zahrnovat celkem 129 kol. Doba potřebná k absolvování této vzdálenosti by měla být přibližně tři hodiny.
Společně s podnikem World Endurance se na okruhu TT-Assen pojede i závod Mistrovství Evropy 125 ccm a závod holandského mistrovství třídy Superstock 600. Do závodu evropského šampionátu třídy 125 ccm zasáhne i náš Igor Kaláb, který bude zcela jistě chtít navázat na své loňské pódiové umístění. Velmi zajímavý bude i start motocyklu FGR, jenž byl doplněn kitovými díly, ale na němž bohužel nepojede český jezdec.
Tréninky všech šampionátů jsou na programu v sobotu. V neděli je den volna, který bude tradičně vyplněn několika velikonočními aktivitami jako jsou například cyklistický závod okolo okruhu Assen, závod Dutch Stunt Riding, což je závod holandského mistrovství kaskadérů na motocyklech, či ukázky BMX a skateboardistů. Samotné závody všech šampionátů se pak pojednou v pondělí. Jezdci Mistrovství světa Endurance se ke svým strojům rozeběhnou napříč startovní rovinkou přesně ve 13:45 hodin.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist