Yamaha v Austrálii

Továrna Yamaha dnes ukončila testování na australském okruhu Phillip Island.

Yamaha v Austrálii
Třetím dnem skončily dnes testy továrny Yamaha na okruhu Phillip Island v Austrálii. Po sériích testů v Malajsii a Austrálii se nyní oba tovární týmy vrátí do Evropy, kde se s ostatními konkurenty zúčastní oficiálních IRTA testů, které budou konečnou prověrkou před zahájením letošní sezóny MotoGP, jenž proběhne v dubnu na jihoafrickém okruhu Welkom.
Během dnešního, nejteplejšího dne absolvovali všichni jezdci Yamahy závodní simulaci. Valenctino Rossi tuto simulaci absolvoval během odpolední části dnešního programu, který uzavřel s 85. Absolvovanými okruhy a nejlepším časem 1:30,8. Rossi sice nedokázal dnes zlepšit svůj včerejší čas, přesto byl se svým výkonem spokojen.
Druhý jezdec týmu Gauloises Fortuna Yamaha - Carlos Checa ze Španělska, absolvoval během několika dnů již druhou závodní simulaci. Den uzavřel se sto dokončenými okruhy a s nejlepším časem 1:31,3.
Spokojení s dnešním programem byli i oba jezdci týmu Fortuna Gauloises TECH3 Yamaha, Norick Abe a Marco Melandri, kteří dokázali úspěšně reagovat na doposud nevýrazné časy, které tížily jejich konta. Změna geometrie stroje přinesla nejlepší čas pro mladého Melandriho v hodnotě 1:31,92, který dokázal zajet během svých 99. kol. Ač spokojen, přesto mírně rozladěn byl japonský kolega Melandriho Norick Abe, který si neustále stěžuje na špatnou ovladatelnost motocyklu v zatáčkách. Během dnešních 96. kol zajel Abe nejrychlejší kolo v čase 1:3369 což je mírně za očekáváním.
Příprava továrních týmů Yamahy bude pokračovat na již zmíněných IRTA testech, které začnou 26. března na okruhu Catalunya v Montmeló u Barcelony.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist