WSBK Misano - 1. kvalifikace

Na rozpáleném asfaltu se radovali Steve Martin, Gianluca Vizziello a Steve Webster.

WSBK Misano - 1. kvalifikace
World Superbike:
Vzduch 31 °C, ale asfalt 52 °C ztěžoval první kvalifikaci třídy Superbike na jadranském okruhu v Misanu. Těchto podmínek nejlépe využil překvapivě australský jezdec Steve Martin, který za čas 1:35,276 získal provizorní Pole Position. Jako druhý se umístnil domácí veterán Pierfrancesco Chili (+0,014), který na třetí místo odsunul dalšího privátního jezdce Régise Laconiho (+0,089). Provizorní, první řadu doplňuje tovární jezdec Ducati Ruben Xaus.
Dokonalou znalost okruhu proměnil v páté místo Lucio Pedercini, za kterým se umístnil na šestém, místě lídr šampionátu Neil Hodgson. Sedmá a osmá pozice patří jezdcům týmu HM Plant Ducati v pořadí James Toseland, Chris Walker. Až na devátém místě se umístnil jezdec na jiném stroji než je italská Ducati, tímto jezdcem je domácí Mauro Sanchini, který sedlá čtyřválcový stroj Kawasaki ZX-7RR. Desáté místo následně obsadil další čtyřválec, kterým byl továrnou Suzuki nasazovaný litr GSX-R1000 v rukou španělského jezdce Gregorio Lavilly.
První kvalifikace vnesla absolutní nespokojenost do řad týmu Carla Fogartyho, když jeho jednička Troy Corser obsadil až 17. místo a tedy pozici, která prozatím nezaručuje ani zítřejší superpole. Naopak Lorenzo Mauri, který nahrazuje zraněného Jamese Haydona, havaroval hned na úvod dne a pro zranění pro něj víkend skončil hned během prvního dne.
Náš Jiří Mrkývka zajel solidních 1:39,539 což pro něj již dnes znamená bezproblémovou kvalifikaci.
European Superstock:
Vítězem úvodní kvalifikace evropského mistrovství třídy Superstock se stal domácí Gianluca Vizziello, který se svou Yamahou YZF R1 zajel jedno kolo za 1:38,979 a tedy o 0,406 sekundy rychleji než druhý v pořadí, španělský jezdec Alex Martinez. Třetím byl dnes Lorenzo Alfonsi před čtvrtým Michelem Fabriziem a pátým Lorenzo Lanzim.
Náš Matěj Smrž, který se zúčastňuje tohoto podniku bez svého týmového kolegy Tomáše Mikšovského, zajel dobrou jízdou čas 1:41,519, což mu v nabitém startovním poli přineslo 23. místo. Důležité však je, že ztráta na případné bodované místo nečiní ani jednu sekundu.
World Superside:
Již tradičně se jezdí během pátku dvě kvalifikační jízdy ze tří a po těchto dvou jízdách je v čele kvalifikace na sobotní závod britská dvojice Steve Webster - Paul Woodhead, kteří dokázali dnes vyhrát obě kvalifikace a s časem 1:39,374 vévodí pořadí. Jako druhý je Jörg Steinhausen před třetím Steve Abbottem a čtvrtým Klausem Klaffenböckem. Pětici nejlepších doplňuje Tom Hanks.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist