Valentino Rossi a Formule 1

Valentino Rossi obdržel nabídku od prezidenta Ferrari k skutečnému testování jeho vozu Formule 1, které by mělo ukázat zda je Rossi schopný tento vůz pilotovat i v závodech.

Valentino Rossi a Formule 1
Prezident Ferrari pan Luca di Montezemolo pozval Valentina Rossiho k testování jejich vozu Formule 1 a o tom, že to myslí s nabídkou pro pětinásobného Mistra Světa silničních motocyklů zcela vážně dokládají i jeho slova v italské televizi, kde mimo jiné prohlásil, že se nejedná o žádnou exhibici a srandu, ale o zcela regulérní testování.
Pokud by se Rossi při testech osvědči a Ferrari by sáhlo po jeho službách, jistě by společně se šestinásobným vítězem šampionátu F1 Michaelem Schumacherem vytvořil zajímavou dvojici. K tvrdému výrazu a především preciznosti německého velmistra by Rossi doplnil svůj úsměv a neustálou legraci. .
"Pokud by to bylo možné a Rossi by usedl do našeho vozu, myslím, že vynaložené úsilí by za to stálo," říká di Montezemolo, který si je vědomý toho, že Rossi jako tovární jezdec Hondy bude vázaný smluvními podmínkami i pro případ testování jiných vozů než vozů Honda, která má v F1 svůj tým. "Testování bude zcela vážného charakteru, jeho cílem by bylo zjistit zda je realistická nějaká budoucnost Valentina ve Formuli 1. Vždy bylo obtížné přestoupit ze dvou na čtyři kola, v minulosti i dnes. V dnešní době je to ještě horší než dříve, formule je složitější a především totálně odlišná než v minulosti. Valentino je velký vítěz a symbol italského motorsportu."
Rossi by v případě usednutí do kokpitu F1 nebyl prvním kdo z motocyklových závodníků okusil tento silný vůz. V nejčerstvější paměti je například skvěle hodnocené svezení Maxe Biaggiho, či rozbití formule Mickem Doohanem. Do silného vozu americké obdoby Formule 1, tedy do vozu formule CART, usedl v loňském roce i Nicky Hayden (článek o výměně strojů mezi Haydenem a Michaelem Andrettim jste si mohli přečíst i na mém starém webu). Rossi měl již v loňském roce usednout za volant vozu BAR, ale tento symbolický test se nikdy neuskutečnil.
Boss světového šampionátu Formule 1 pan Bernie Ecclestone sice otevřeně říká, že by byl rád, kdyby měl v šampionátu jezdce jako je Rossi, ale sám Valentino vzkazuje nejen Ecclestonovi - "nejsem moc zainteresovaný do sportu kde mi lidé mohou vidět jen hlavu."

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist