Ui chce vyhrát v Suzuce

Japonský pilot Youichi Ui by rád opět zvítězil, ještě raději by tento počin provedl přímo na domácím okruhu v Suzuce.

Po dlouhém působení u továrního týmu Derbi prožívá nyní japonský pilot Youichi Ui na motocyklu Aprilia týmu Sterilgarda Racing své znovuzrození spojené dle jeho dřívějších slov s absolutně novou motivací.
“Na IRTA testech v Jerezu dva dny pršelo a tak jsem se svým výkonem nebyl spokojený, druhý den jsem dokonce havaroval, ale byla to pouze má chyba“, vzpomíná Ui na evropské oficiální testování a připomíná, že v Estorilu cítil při jízdě bolest jako následek z pádu v Jerezu. “Druhý den v Estorilu bylo již horší počasí s množstvím dešťových přeháněk a tak jsem byl na dráze méně času než jsem předpokládal, ale zachytil jsem svůj rytmus a dokázal zajet celkem dobrý čas, jeden z nejlepších toho dne.“
Japonský jezdec je po prvních testech na novém motocyklu již schopný učinit první závěry. “V těchto testech jsem byl schopný zjistit reakce motocyklu Aprilia a nalézt pro něj patřičné zacházení. Přestože motor poslední verze motocyklu není ještě optimálně vyladěný, motocykl jako celek pracoval dobře. Loňský motor je rychlejší než ten letošní“, říká jezdec, který se nyní chystá na absolvování posledních evropských testů svého týmu, kde budou především pracovat na zrychlení stroje i když stále existuje varianta, že by tým Youichi Uie použil pro první Grand Prix letošní sezóny starý, loňský motor.

Informace o redaktorovi

Motorkáři.cz - (Odebírat články autora)
Petr Štola - (Odebírat články autora)

Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (0x):TOPlist