U Protonu nakonec spokojenost

I přes poruchu obou nových stroju a tím vypadnutí obou jezdců, panuje v týmu Kennyho Robertse dobrá náleda.

U Protonu nakonec spokojenost
První závod pro nový, čtyřtaktní Proton KR V5 nedopadl vůbec dobře, když oba jezdci, jak Jeremy McWilliams, tak i Nobuatsu Aoki, skončili předčasně pro poruchu stroje v boxech svého týmu. Oba jezdce zastavil stejný problém - palivové čerpadlo. Ještě předtím však například McWilliams ukázal potenciál nového stroje, když v závodě postoupil až na bodované, patnácté místo. Do cíle v době poruchy čerpadla chybělo belfastskému jezdci pouhých pět kol.
"Pokusím se naučit jak jezdit na tomto motocyklu a lidé z týmu naopak se pokusí naučit jak připravit motocykl aby viděl cíl," říkal McWilliams, který také potvrdil jak těžké je jezdit na čtyřtaktním stroji po dlouholeté působnosti na dvoutaktech. "Bylo velmi hezké dostat se nahoru až na body, ale také to bylo velké zklamání z nedokončeného závodu."
Stejný problém jako Jeremyho potkal o čtyři kola dříve i jeho japonského kolegu a tak se ihned po závodě hledala příčina závady, která vyřadila čerpadlo z činnosti. Při prvním ohledání byla jako příčina poruchy čerpadla stanovaná vysoká teplota nejen vzduchu, ale především teplota od motoru, která zamezila účinnému chlazení. Tým tak bude muset před nadcházející katalánskou Grand Prix učinit některá nezbytná, opatření vedoucí k zamezení takovéto závady.
"Jsem spokojený s naším startem a s nastolenou cestou," říkal po závodě vlastník týmu Kenny Roberts sr. "Přinejmenším odjíždíme s poznatkem jak pracovat, což je důležitější než rozbité motory. Zřejmě pro příští závod budeme muset změnit nějaké věci. Voda a olej byly v pořádku, ale vzduch byl hodně horký. Myslím, že budeme muset najít nějaký způsob, jak zamezit velkému ohřevu vzduchu. Pro Barcelonu budou naše stroje ještě výkonnější, pro Assen přidáme další výkon. Samozřejmě jsem pyšný na své chlapce, jsem překvapený, že motocykl běžel tak dobře a tak dlouho. Jsem překvapený, že jsme měli pouze tyto problémy s palivovým čerpadlem, ačkoliv jak budeme hledat více výkonu, zřejmě přijdou další problémy."

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist