TZ Jakuba Smrže

Úvodní trénink v brazilském Riu - Kubu Smrže trápí bolestivé zranění ruky a tak je zatím po první kvalifikaci na 20.místě.

TZ Jakuba Smrže
Brazilské Rio de Janeiro a okruh Nelsona Piqueta se staly další zastávkou na světové pouti motocyklového MotoGP. Bedny s nezbytným vybavením byly přepraveny během několika hodin přes oceán, aby se všichni po pár hodinách volna mohli soustředit na přípravu dalšího již sedmého závodu. Jakub Smrž využil dvou volných dnů k rekonvalescenci zraněné ruky a kolena. Slunečné počasí a pláž Copacabana se tak staly vhodným místem k odpočinku pro všechny před nadcházejícím závodním víkendem. Ranní volný trénink Kuba věnoval zažití trati do podvědomí, neboť tady v loňském roce nestartoval. Začal na svém maximu z před dvou let, kdy zde poprvé usedl za řidítka dvěstěpadesátky shodou okolností ve stejném týmu. Odpoledním kvalifikačním tréninkem pak posunul laťku svého maxima o 1,8 sekundy a zaostal za vítězem dnešní kvalifikace Francouzem De Punietem o 2,5 vteřiny, což ho řadí na prozatímní 20.pozici.
Jakub Smrž:
„Ve volném tréninku jsme řešili problémy se zadním pérováním, které na velmi hrbolaté trati nefunguje jak by mělo. Nepodařilo se nám to dotáhnout dokonce, takže jsme na tom museli pracovat i nějaký čas v kvalifikaci. V jejím závěru se pak již podvozek choval mnohem lépe. V odpoledním měřeném tréninku se mi tak podařilo podstatně zrychlit, navíc vím, že mám ještě v určitých sekcích rezervy. Poslední kolo dnešní kvalifikace mi zkazil De Angelis, když mě na protilehlé rovince předjel a zbytek kola mě brzdil i přestože o mě věděl. S pozicí nejsem úplně spokojený. Zítra uděláme maximum, abychom nastavení zadního pérování dotáhli dokonce. Jedinou věcí která mně ještě trápí, je bolestivě zraněná ruka z Assenu. Bolest v dlani mě za jízdy značně omezuje a místní motokros tomu opravdu moc neprospívá“.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist