TZ Jakuba Smrže

Po špatném prvním kole alespoň bod z Barcelony - Jakub Smrž dokončil závod na 15.místě a získal tak další důležitý bod do tabulky.

TZ Jakuba Smrže
Celý ranní warm up Jakub Smrž absolvoval ve velmi dobrém tempu. Start do pátého letošního závodu se však mladému Jihočechovi podařil ne zcela dle jeho vlastních představ. Navíc hned ve čtvrté zatáčce vyjel mimo optimální stopu a propadl se tak na chvost celého závodního pole. Zaváhání Kubu stálo hodně času a tak musel celý závod dohánět velkou ztrátu. Pět kol před koncem závodu měl již Jakub na dostřel skupinu tří jezdců, kteří již bojovali o bodované příčky. Je pravdou, že pár lidí havarovalo, ale to nijak nesnižuje hodnotu vybojovaného bodu.
Jakub Smrž:
„Opět se mi nepodařil start, což by nebyl až takový problém, ale ze začátku jsem měl s plnou nádrží problémy se stabilitou motorky při brždění. Ve warm upu jsme sice měli plnou nádrž na vyzkoušení chování motorky, ale bohužel se při pomalejších časech nic nepoznalo. Díky tomu jsem také vyjel v prvním kole mimo trať a ztratil tak spoustu času. Bod jsem měl sice jen díky tomu, že popadalo relativně hodně lidí, ale to jsou závody. Zajížděl jsem dobré a vyrovnané časy, které byly shodné s časy jezdců kolem 10. místa, takže se svým výkonem jsem spokojen. Už se velice těším na další závod do Assenu, protože Barcelona nepatří mezi mé oblíbené a tento víkend nebyl úplně podle mých představ. “

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist