TZ Elit Grand Prix

Thomas Lüthi dnešní kvalifikaci takticky nezvládl - Do zítřejšího závodu odstartuje Thomas Lüthi z 22. pozice, Dario Giuseppetti z 26. místa.

TZ Elit Grand Prix
Thomasův výkon šel během obou kvalifikačních dnů výrazně nahoru, bohužel v tom rozhodujícím momentu nezvolil správnou taktiku. Ve včerejší kvalifikaci, která se jela oproti rannímu tréninku již na suché trati, zajel Thomas 20. nejrychlejší čas. Nebýt ovšem drobné závady na motoru v posledním kole kvalifikace, mohl být klasifikován kolem 10. místa. V dnešním volném tréninku tyto možnosti potvrdil a obsadil výborné 8. místo. Toto umístění bohužel v odpolední kvalifikaci nepotvrdil, přestože ji rozjel velmi dobře a po 6. kolech byl na konci první desítky. Pak se ovšem chtěl zachytit rychlejších jezdců a takto vylepšit svůj čas, což ale mělo za následek vypadnutí z tempa, do kterého se již během zbytku kvalifikace nedostal. Nejrychlejšího času tedy dosáhl již ve svém 6. kole – 1’39,637, kterým obsadil až 22. místo (oproti ránu si dokonce o 0,2 vteřiny pohoršil).
Dario zajel dnešní kvalifikaci dobře a oproti včerejšku zlepšil svůj čas o více než 1,5 vteřiny. Za svým stájovým kolegou zaostal pouze o 0,4 sekundy a s časem 1’40,135 obsadil 26. pozici.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist