Tourist Trophy Isle of Man - středa

Středa přinesla na Ostrově Man další dva závody, kterými pokračovala letošní Tourist Trophy Isle of Man.

IOM Steam Packet Supersport Junior TT "B"
Včera proběhl na Ostrově Man další závodní program, kdy se divákům představili nejprve ve svém druhém závodě jezdci třídy Supersport a poté taktéž ve druhém závodě jezdci třídy Sidecare.
Bez menšího výpadku prakticky celý druhý závod třídy Supersport ovládl Ryan Farquhar, který nakonec i zvítězil, když druhého Jasona Griffithse porazil o 14 sekund a třetího Raymonda Portera o dalších patnáct sekund. Vítězství Farguharovi usnadnily i poruchy na motocyklech části jeho hlavních soupeřů, když vítěz nedělních Superbiků John McGuinness odstoupil během úvodního kola v části Mountain Box, vítěz pondělních Superstocků Bruce Anstey zastavil v Ramsey (sekce Parliament Squar), vítěz prvního pondělního závodu třídy Supersport Ian Lougher zastavil s poruchou ve druhém kole, zatímco inventář manského okruhu Adrian Archibald zastavil s poruchou v boxech o jedno kolo dříve. O rychlosti závodu svědčí i fakt, že celkem 48 jezdců (z 58. v cíli) získalo jednu z replik – stříbrnou 16 a bronzovou 32).
Hilton Hotel & Casino Sidecar Race "B"
Poprvé v historii závodu TT na ostrově Man absolvovala posádka sidecaru závod tak rychle, že všechny tři kola zajala pod 20 minut (jedno kolo). Touto posádkou byla dvojice domácích matadorů Dave Molyneux a Dan Sayle, kteří se po 59:06,38 minuty radovali z jedenáctého vítězství na Tourist Trophy (pilot Molyneux). I na druhém místě projela cílem posádka složená z jezdců žijících na Ostrově Man. Touto posádkou byla dvojice Nick Crowe – Darren Hope, jejich ztráta na vítěze činila propastných 1:21 minuty. Ještě další minutu ztráty přivezla do cíle třetí posádka, kterou byla dvojice Steve Norbury a Andy Smith. O obrovské závodní rychlosti vítězné posádky svědčí i fakt, že pouze první tři posádky získaly stříbrné repliky, zatímco bronzových se rozdalo pouhých sedm.
Během závodu sidecar se opět stala vážná nehoda, kdy posádka Nigel Connol a Philip Bridge havarovala v zatáčce Cruickshan. Ihned byla dvojice letecky transportována do Nobelovi nemocnice, odkud přišla první zpráva, že snad posádka nakonec není vážně zraněná.
  1.- Molyneux/Sayle (DMR Honda) 59:06,39 /pr. 114,901 mph/
  2.- Crowe/Hope (DMR Honda) 1:00:28,37
  3.- Norbury/Smith (Shelbourne) 1:01:40,06
  4.- Neary/Bond (Baker Yamaha) 1:02:19,43
  5.- Hanks/Wells (Molyneux Ros) 1:02:38,10
  6.- Dixon/Lambert (Honda) 1:02:53,00
  7.- Holden/Winn (Honda) 1:03:10,60
  8.- Beker/Hegerty (Baker Yamaha) 1:03:16,53