Titul už není pouhou utopií

Valentino Rossi demonstroval při portugalské Grand Prix jasně svou třídu – a tak titul mistra světa pro Yamahu přestává být pouhou utopií.

Titul už není pouhou utopií
Titul už není pouhou utopií
Před zahájením letošní sezóny si dle mého názoru ani ti nej,nej a nej – fanoušci Valentina Rossiho nemysleli, že to bude pro „Doctora“ tak „relativně“ lehké. Ale skutečnost je jasná. Zatímco u Yamahy jsou nejnovější myšlenky na získání titulu, a to poprvé od roku 1992, stále více reálnější, tak její velký bratr, Honda, si musí chtě nechtě připustit určité starosti.
Vždyť po svém 6. letošním vítězství udělal vedoucí jezdec mistrovského seriálu pořádný krok směrem k obhájení svého titulu z loňského roku – tehdy ale na motocyklu jiné značky. Pět závodů před koncem má Valentino Rossi náskok 27 bodů na nejlepšího jezdce na Hondě, Španěla Sete Gibernaua z týmu Telefónica MoviStar. Další kandidát titulu, tedy Ital Max Biaggi (Camel Pramac Pons) pochoval všechny šance po své vlastní chybě právě zde v Estorilu.
Za překrásného slunečného počasí odstartoval Rossi do závodu z druhé pozice za překvapením tréninku, Japoncem Makoto Tamadou. Do první zatáčky vjel ovšem nejrychleji Loris Capirossi na nejrychlekším stroji celého závodního pole a to při svém jubilejním 100. startu v nejsilnější třídě. Brzy nato ho však Valentino předjel a od té doby nikoho k sobě nepustil. Ještě 8 kol před koncem to vypadalo aspoň teoreticky na nějaký souboj, když Tamada snížil náskok Rossiho na 2,5 sekundy, ovšem při dalších průjezdech byl už tento náskok opět přes 3 vteřiny. A tak, jak jsem napsal už včera hned po závodě, udělal 25-ti letý Ital tento závod vlastně hrozně nudný, aniž bych tím chtěl snižovat jeho opravdu mistrovský výkon. Nedal prostě během celých 28 kol nikomu šanci a dovezl si do cíle celkově už své 65. vítězství v závodech Grand Prix.
“Byl to pro nás velmi důležitý závod, který se skončil vítězstvím. Celý tým opravdu ještě během Warm – Upu tvrdě pracoval, aby zlepšil Set – Up. Můj start sice nebyl zrovna nejlepší, ale podařilo se mi hned od prvního kola odjet všem ze špice.“, vysvětloval tovární jezdec Yamahy.
Před tímto závodem Grand Prix v Portugalsku panovaly ovšem v týmu Gauloises Yamaha určité starosti, neboť okruh v Estorilu je známý svými „boulemi“ a tak v podstatě nikdo nevěděl, jak se M1 bude na této trati chovat. „Chtěl jsem jet vpředu sám, neboť vím, jaké to zde je, když se na mě někdo přilepí. V závěru zde všichni bojují svůj vlastní závod s ojetými pneumatikami. Ale motocykl jel dnes výborně a proto bych se chtěl poděkovat jak u Yamahy, tak u celého týmu.“, zakončil svůj monolog suverenní vítěz nedělního závodu kubatury MotoGP.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist