Světový pohár MotoE – Známe týmy pro ročník 2019

V den úvodních tréninků na první podnik sezony v Kataru proběhla v Losail schůzka mezi organizátorem pohárového šampionátu elektromotorek Dornou a zástupci týmů, jenž nastoupí do premiérového ročníku MotoE World Cup 2019. Závody elektromotorek budou součástí série Grand Prix a příští rok se bude jednat o celkem pět klání na evropských okruzích. Kde všude elektromotorky pojedou zatím rozhodnuto není.

Světový pohár MotoE – Známe týmy pro ročník 2019

Na startovní rošt MotoE World Cup 2019 chce promotér celkem osmnáct identických elektromotorek, jenž budou rozděleny do celkem jedenácti týmů. Sedm z nich jsou privátní stáje třídy MotoGP - Tech3, LCR, Marc VDS, Pramac, Ángel Nieto, Avintia a Gresini. Každý z těchto týmů nasadí po dvě motorky.

Celkem čtyři týmy jsou z prostředí tříd Moto2 a Moto3 - VR46 Team, Pons Racing, Intact GP a SIC58 Squadra Corse. Tyto týmy v roce 2019 nastoupí každý s jedním motocyklem. Týmy teď mají potřebné informace k tomu, aby začaly intenzivně pracovat na výběru jezdců a mechaniků pro jednotlivé posádky.

Bývalý šéf Michelinu pro MotoGP, Nicolas Goubert, je nyní v pozici ředitele nové kategorie MotoE a po schůzce v Kataru řekl: „Měli jsme první setkání se všemi týmy, které budou v příštím roce soutěžit v MotoE. Celkem tam bude jedenáct týmu a osmnáct motorek. Všechny elektromotorky budou identické, takže pohárová soutěž. Co se týče závodů tak jich budeme mít příští rok pět v Evropě.“

Autor článku obdržel prémii 0.5 Kč od 1 uživatelů. Prémie jsou již uzavřené, děkujeme.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist